Forum

Wątek - Jawnwe głosy!
← powrót

Kto Post
AnnaSheinberg
Avatar użytkownika - AnnaSheinberg
2013-10-03 20:40:12

Jakiś czas temu administratorzy pytali w czym tkwi problem portalu. Pojawiła się propozycja wycofania ocen. Obserwuje obecne konflikty i jednoznacznie wskazuje na problem anonimowych głosów! Głosuj na wiersz i się tego nie wstydź! Jawne głosy to klucz problemu. Lewe konta musiałyby się ujawnić tzw. trole itd. KONIEC!!!
bachacz
Avatar użytkownika - bachacz
2013-10-03 22:19:22

Anno, zgadzam się z Tobą w kwestii jawności oddanej oceny. To pewien rodzaj odwagi i odpowiedzialności za swoje słowa, jednak już kwestia lewych kont nie do końca dla mnie jest zrozumiała. Jak chciałabyś ujawnić lewe konto, skoro jego właściciel poda w danych co mu się rzewnie będzie podobało i raz może być Janem Kowalskim a drugim razem Janem Kowalem. Tu w grę wchodzi nasza uczciwość a tej portal nie załatwi skoro u niektórych jej po prostu brak.
Klaudyna61
Avatar użytkownika - Klaudyna61
2013-10-04 00:40:57

W jakim celu założono czarną listę i dla kogo, jeśli dla wielu umieszczenie ich na niej to nie problem. Zawsze potrafią się z niej uwolnić i wykazać się złośliwością.Potrzeba chyba wielu zmian, pora już najwyższa je dostrzec.
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
AnnaSheinberg
Avatar użytkownika - AnnaSheinberg
2013-10-04 08:14:55

P. "bachacz" Jawne głosowania ograniczą działania lewych kont (to miałam na myśli) będzie czarno na białym jakiej wartości głosy i z jakich "cennych" kont są oddawane.
bachacz
Avatar użytkownika - bachacz
2013-10-04 13:21:39

Może moja naiwność, może niedoinformaowanie, bo prawdę powiedziawszy nie wgryzałam się w temat ale jaki ma być sposób na jawność konta. Czy mają być jakieś ograniczenia w sposobie zakładania, bo kto będzie miał fantazję to sobie ich skolko godno pozakłada wymyślając dane . A nie sądzę aby problemem było takie działanie przecież nikt tu żadnego konta nie lustruje czy dane są prawdziwe czy wyssane z palca. I to moje pytanie na czym ma plegać jawność głosowania nie jest chyba tak do końca bezpodstawne. Ja mam jedno konto, z własnym avatarem, i nie potrzebuję ich więcej ale to już taka moja przypadłość, może inni mają większe potrzeby w tej kwestii.
AnnaSheinberg
Avatar użytkownika - AnnaSheinberg
2013-10-04 14:02:54

Mam wrażenie, że się nie rozumiemy. Głosy jawne tak jak oceny. I wtedy będzie wiadomo czy głos jest szczery i uzasadniony, czy zwyczajną złośliwością. Bachacz pisać pod pseudonimem chyba nie jest rzeczą niezwykłą?
bachacz
Avatar użytkownika - bachacz
2013-10-04 15:45:17

Anno, może faktycznie się nie do końca rozumiemy. Ale wyobrażam sobie sytuację, że ktoś ma dziesięć kont, z całkiem normalnymi danymi.Jedna osoba występująca jako Tomek, Zosia i co tam sobie jeszcze wyduma. Nie wiem czy ona jest jedna czy wiele,bo jeśli chce się ukryć to to zrobi, i może sobie ocenić jako te różne osoby a każda ocena będzie nie po myśli autora. Może nawet ta wielokrotna osoba wejść na wyżyny i każdą ocenę umotywować inaczej, zmierzając do jednakowej złej w efekcie oceny. A co do pisania pod pseudonimem. Lubię akurat ten swój, a na moim profilu są wszystkie moje dane całkiem rzeczywiste i prawdziwe. Czy przez to staję się fikcją że widoczny tutaj jest mój nick? Czy też Ty stajesz się bardziej rzeczywistą osobą występując pod imieniem i nazwiskiem, które może nijak ma się do rzeczywistości. To oczywiście takie naciąganie z mojej strony, bez urazy, ale wszystko i tak w moich mniemaniu zależy od nas samych i naszej uczciwości.
AnnaSheinberg
Avatar użytkownika - AnnaSheinberg
2013-10-04 18:23:43

Ja nie mam na myśli "kont z całkiem normalnymi danymi" , które w gruncie rzeczy są nieuczciwe bo sposób zawsze się znajdzie, lecz te prymitywne, którym się umożliwia tandetne złośliwości. Całkiem niedawno jedna z autorek też poruszała na forum ten problem. Została zbyta. Wiem, że portal musi się z czegoś utrzymywać, a przepustowość to karta przetargowa, ale ludzie odchodzą i będą dalej odchodzić, a szkoda bo Granice.pl mają wiele atutów nad innymi portalami. Prosta baba ze mnie:) Na tym wywodzie z mojej strony uważam temat za zamknięty. Pozdrowienia
EdwardSkwarcan
Avatar użytkownika - EdwardSkwarcan
2013-10-04 23:58:59

AnnaSheinberg ma rację. Razem z głosem powinien być na górze nick głosującego z napisem głos! Resztę już bywalcy Granic będą wiedzieć! Teraz jest tak, że wskakuje dziesięć głosów bez ocen i zasłaniają się niepamięcią, żeby nie ujawnić zerowych kont!
slk
Avatar użytkownika - slk
2013-10-06 22:06:43

Zdecydowaliśmy się zrezygnować z konkursu na wiersz tygodnia. Na wniosek wielu użytkowników wyłączyliśmy również możliwość oceniania wierszy. W przypadku niekulturalnych / chamskich / wulgarnych komentarzy prosimy o zgłoszenie nadużycia. Codziennie sprawdzamy zgłoszenia i usuwamy komentarze lub zgłoszenia anulujemy. Łamanie regulaminu / poważne nadużycie skutkuje ostrzeżeniem. 10 ostrzeżeń oznaczać będzie dla użytkownika tymczasowe zablokowanie konta. Postarajmy się wspólnie przywrócić kulturę dyskusji o publikowanej przez nas twórczości.
OskarWizard
Avatar użytkownika - OskarWizard
2013-10-07 04:47:32

Rezygnację z bezsensownego konkursu na wiersz tygodnia popieram. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za interwencję.:)
Barbarka
Avatar użytkownika - Barbarka
2013-10-08 18:57:41

Witam. Ocen nie ma i niech tak będzie. Mam natomiast takie uwagi odnośnie komentarzy, ponieważ teraz się pojawiają w większej ilości i czasem do wcześniej publikowanych wierszy, i tu jest problem ponieważ nie ma żadnych powiadomień dotyczących komentarzy, i taki widocznych na portalu. Niestety nie ma innej możliwości jak zaglądanie na swój wiersz. Na osi głównej są zawsze nowe powiadomienia jak się wchodzi po jakimś czasie, trudno jest cofać się wstecz. Może ktoś też jak ja myśli i jest jakieś na to rozwiązanie?
slk
Avatar użytkownika - slk
2013-10-08 19:04:25

Barbarka - podczas dodawania wiersza jest możliwość zaznaczenia opcji "Powiadomienie". Jeśli to pole jest zaznaczone, będziesz powiadamiana mailem o nowych komentarzach do swoich wierszy. Powiadomienia mailowe można też włączyć podczas edycji wiersza.
Barbarka
Avatar użytkownika - Barbarka
2013-10-08 19:12:49

Tak rozumiem, tylko wtedy muszę codziennie na niego zaglądać, a niestety nie robię tego:).Łatwiej by było mieć to po wejściu na portal. Dzięki za odpowiedz.
slk
Avatar użytkownika - slk
2013-10-08 19:16:04

Poprosimy administratora by pomyślał o możliwości wysyłania powiadomień do systemu wewnętrznych wiadomości tu, na Granicach. Miło nam, że częściej zaglądasz do naszego serwisu niż na swojego maila :) Pozdrawiamy
Barbarka
Avatar użytkownika - Barbarka
2013-10-08 19:26:43

Pięknie dziękuję było by bardzo miło. Dzień bez zaglądnięcia na granice jest dniem straconym.. Pozdrawiam cieplutko :)
Efa
Avatar użytkownika - Efa
2014-05-22 08:06:09

Czy coś się zmieniło w danej sprawie?
Odpowiedz
1