Czarny chleb, czarna kawa cz2

Autor: Rozkojarzona
Czy podobał Ci się to opowiadanie? 0

 Majka wstawiła wodę na herbatę. Czekając, zrobiła sobie kanapki. Następnie wzięła kubek już z gotowa herbatą i talerz i podreptała do salonu. Włączyła MTV. Usiadła na kanapie nogi opierając o stolik. Mlaskając zjadła śniadanko i popijała gorący napój. Nikogo nie było w domu. Maji to nie przeszkadzało, ba, lubiła samotność. Wtedy mogła byś sobą. w szkole i w domu zawsze udawała. Że jest dobrą uczennicą, miłą koleżanką i pracowitą córką. To, że była leniwa, słuchała Metallici i chodziła w lato cały czas w piżamie (aż do przyjścia rodziców) wolała zachować dla siebie.

Błogo westchnęła. Normalny dzień, żadnego aktorstwa.Przełączała kanały. Czemu w telewizji zawsze leci nuda?  Odniosła talerz do kuchni i wnerwiona z powrotem położyła się na kanapie. Leciał program " To moje życie, to mój dom" Jakieś reality show.

-Niestety, prosze państwa, musimy pożegnać się z rodziną Malinowskich. Towarzyszyli nam pięc lat.. i jakos to przeżyli! -mówił prezenter szczerząc białe zęby w uśmiechu- Zaraz zajrzymy do mieszkania naszych wybrańców i..


Ktoś zapukał do drzwi.

-Idę- Maja wrzasneła i podreptała do holu.

Otworzyła drzwi. Zamarła.


Na progu stał ten sam prezenter co w telewizorze, nadal szczerząc zęby w uśmiechu.

-Oto zwycięscy naszego losowania!- krzyknął do kamery.

 

1
Najpopularniejsze opowiadania

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Forum - opowiadania
Reklamy
O autorze
Rozkojarzona
Użytkownik - Rozkojarzona

O sobie samym:
Ostatnio widziany: 2010-03-05 18:09:14