Kiedy miałam 16 lat...

Autor: PannaPropaganda
Czy podobał Ci się to opowiadanie? 0

.dopiero teraz zaczynam sobie to uświadamiać.Rozsądek połączony z pewnością ,ze bede w stanie znaleźć milion innych zajęć które sprawią mi jednakową przyjemność,a za które nie wydam nawet przysłowiowego grosza.Niestety,ja starałam się osiągnąć szczęście poprzez zdobywanie dóbr materialnych i trwonienie ile się da i gdzie się da.Smutne,ale prawdziwe.

"Materializm jest pojęciem, które pozostaje w stałej opozycji do idealizmu. Zasadnicza różnica występująca pomiędzy obydwoma pojęciami opiera się na odmiennym stosunku myśli do materii. Materialiści twierdzą, że materia jest pierwotna w stosunku do przeżyć psychicznych, myśli, świadomości. W konsekwencji takiego założenia można wyciągnąć wniosek, że wszelka działalność duchowa człowieka jest jedynie wytworem rozwoju przyrody i społeczeństwa.

Zdaniem idealistów zależność jest odwrotna: to duch, świadomość i idee są pierwotne w stosunku do przyrody[1]. Materialiści uważają, że nie ma bytowania niezależnego od świata; w tym poglądzie również uwidacznia się opozycja do koncepcji idealistycznych"Wikipedia.


Najpopularniejsze opowiadania

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Forum - opowiadania
Reklamy
O autorze
PannaPropaganda
Użytkownik - PannaPropaganda

O sobie samym:
Ostatnio widziany: 2014-11-29 12:24:26