Zaklinając rzeczywistość

Autor: leila
Czy podobał Ci się to opowiadanie? 0

 


Ktoś, kto widzi jedynie czarne albo białe, nie widzi nic. Człowiek, który potrafi oceniać jednogłośnie, w istocie mało wie. Osoba, która uważa, że coś jest wyłącznie jednostronnie dobre, bądź wprost przeciwnie, często się myli ulegając pozornej niewiedzy oraz ignorancji. Błądzi nie mając żadnego odniesienia do własnych doświadczeń, a z biegiem czasu wiele rzeczy ulega niekiedy diametralnym zmianom. Ewoluuje światopogląd życia, szerzej oraz głębiej postrzegamy ludzi, bardziej wyrozumiale traktujemy niepowodzenia i porażki, już nie tak zaciekle kłócimy się z przeciwnościami, a ta uparcie roztaczająca się wokół nas wieczna ciemność jest więzieniem, z którego można jednak wyjść i odzyskać upragnioną wolność.


Jakkolwiek byśmy nie oceniali wyborów dorosłych trzeba uwzględnić dynamikę relacji, która rządzi się zdecydowanie swoimi prawami. Nie wszystko da się przewidzieć. Nie wszystko można uporządkować w wygodnych bezpiecznych punktach, ponieważ pewne wydarzenia zaskakują oraz zmuszają człowieka do podjęcia trudu nieszablonowego myślenia oraz do odkrywania wciąż nowych odcieni szarość, aby znaleźć rozwiązanie z opresji. I wtedy okazuje się, że świat wcale nie jest tylko czarno-biały.


A uratowanie siebie... Miłości... Rodziny... Bliskiej osoby staje się najważniejszym celem mówiącym oraz dowodzącym o naszym spełnieniu i jedności w związku...

1
Najpopularniejsze opowiadania

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Forum - opowiadania
Reklamy
O autorze
leila
Użytkownik - leila

O sobie samym:
Ostatnio widziany: 2021-02-07 21:36:18