Zdjęcie - Cassandra Clare

Cassandra Clare


Cassandra Clare to amerykańska pisarka, autorka powieści young adult. Największą popularność przyniosła jej powieść Miasto kości.

Cassandra Clare - biografia, życie i twórczość

Cassandra Clare naprawdę nazywa się Judith A Rumelt. Urodziła się w Teheranie, gdzie mieszkała wtedy jej rodzina. Całe dzieciństwo spędziła na podróżach po świecie, mieszkała we Francji, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii, była z rodziną w Himalajach.

Cassandra Clare jest miłośniczką Jane Austen. W liceum napisała opowiadanie Piękna Cassandra, inspirowane jej twórczością. 

Cassandra Clare publikowała w czasopismach, gazetach, także - tabloidach. Równolegle do kariery dziennikarskiej tworzyła debiutancką powieść Miasto kości

Cassandra Clare publikowała fanfiki inspirowane Harry'm Potterem oraz twórczością Tolkiena

Popularność przyniosła jej seria Dary anioła. Na podstawie pierwszej książki z cyklu powstały film Miasto kości oraz serial pod tym samym tytułem. 

Cassandra Clare - twórczość

Cassandra Clare - wiadomości

Lista fanów

przesuń
Użytkownik Kiedy został fanem
Blackkitty3 2019-12-02 18:45:02
myslizglowywylat 2020-04-29 12:25:11
Cytaty Autora

- Dziewiąty krąg piekła jest zimny - poprawiła go odruchowo Tessa.


Więcej

- Pod twoim wpływem się zmieniam. Przez cały czas, bezustannie. Zostałem wychowany tak, by wierzyć, że muszę być doskonały. Świetny wojownik, idealny syn. Nawet kiedy zamieszkałem z Lightwoodami, uważałem, że muszę sprostać wymaganiom, bo inaczej mnie odeślą. Nie wiedziałem, że miłość idzie w parze z wybaczeniem. A potem zjawiłaś się ty i roztrzaskałaś na kawałki wszystko, w co wierzyłem. Zacząłem wszystko widzieć inaczej. Miałaś... w sobie tyle miłości, wyrozumiałości, wiary. W końcu pomyślałem, że może zasługuję na tą wiarę.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy