Quantcast
Zdjęcie - Joanna Olech

Joanna Olech


Joanna Olech to polska graficzka, autorka książek dla dzieci i młodzieży, publicystka, pisząca o książkach, zasiadająca w zarządzie Polskiej Sekcji IBBY.

Joanna Olech - biografia, życie i twórczość

Joanna Olech publikuje teksty na temat literatury dla dzieci i młodzieży w największych polskich gazetach i czasopismach. Współpracowała z Tygodnikiem Powszechnym, Rzeczpospolitą, Nowymi Książkami czy Gazetą Wyborczą. Jest członkiem jury konkursy Literacka Podróż Hestii. 

Joanna Olech tworzy powieści dla dzieci i młodzieży, często też je sama ilustruje. Największą popularność przyniosła jej Dynastia Miziołków, której kontynuacja Miziołki wracają czyli Kaszydło rządzi ukazała się w 2022 roku nakładem Wydawnictwa Literatura

Joanna Olech jest laureatką Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego, nagrody polskiej sekcji IBBY, Ikara. 

Inteligencja odmówiła mi posłuszeństwa jak zawsze, kiedy próbuję coś ugotować.

- Joanna Olech - cytaty

Ojciec Joanny Olech, Jerzy Wunderlich, to znany dziennikarz telewizyjny. Mama to redaktorka publikacji popularnonaukowych. Joanna Olech była żoną grafika Piotra Młodożeńca, a później matematyka i projektanta, Grzegorza Olecha. 

Joanna Olech wydała też kilka książek w popularnej serii Czytam sobie. Znana jest z książek o Pulpecie i Prudencji, detektywie Emilu Wykopku i smoku Pomponie. 

Joanna Olech - twórczość

Cytaty Autora

Nie jest łatwo kręcić biodrami, kiedy się ma figurę prehistorycznego mastodonta.


Więcej

Mały Potwór wypił aromat do ciast. Odbija mu się prostacko, ale aromatycznie.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy