Bolek i Lolek ratują święta

Łup, łup! Ktoś załomotał do drzwi. Bolek otworzył z rozmachem i zaniemówił. Wysoki jegomość w czerwonym ubraniu uśmiechał się do niego spod białej brody. Dlaczego Święty Mikołaj zamiast pędzić na saniach i przeciskać się przez kominy, stoi w progu domu? A gdzie są prezenty? Potrzebna jest natychmiastowa pomoc!

Bez Bolka, Lolka i Tosi Gwiazdka może się nie udać, bo elfy nie nadążają ze świątecznymi przygotowaniami. Przyjaciele dołączają do Świętego Mikołaja i - choć nie saniami, tylko tramwajem - ruszają w drogę. Pierwszy przystanek - schronisko dla psów. To psiaki też czekają na prezenty?

Poznaj inne przygody Bolka i Lolka:

1. ,,Bolek i Lolek i piracka przygoda. Bajka o odwadze"

2. ,,Bolek i Lolek i zaczarowana lokomotywa. Bajka o kreatywności"

3. ,,Bolek i Lolek szukają skarbu. Bajka o wychodzeniu z tarapatów"

4. ,,Bolek i Lolek odkrywają Bałtyk"

5. ,,Bolek i Lolek poznają sekrety lasu"

6. ,,Bolek i Lolek zdobywają Tatry"

Informacje dodatkowe o Bolek i Lolek ratują święta:

Bolek i Lolek ratują święta - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-12-07, Ocena: 6, Przeczytałem,

Oto kolejne przygody z serii Bolka i Lolka. Tym razem uświadomią młodym czytelnikom, na czym polega magia Świąt Bożego Narodzenia i podsuną pomysł na to, który dobry uczynek wybrać, aby ktoś poczuł się wyjątkowy.

Bolkowi, jak wielu z nas, marzą się śnieżne Święta i jest gotowy na zrobienie wszystkiego, aby marzenie się ziiściło. Okazuje się, że wiele życzeń jest możliwe, a wspaniałomyślny Święty Mikołaj ma doskonały plan. W schronisku jest mnóstwo czworonogów, które oczekują pomocy, przytulenia i dobrego serca, czy Bolek i Lolek zdołają sprostać oczekiwaniom? Jak sprawdzą się w roli asystentów Mikołaja? Podróż z nim będzie niezapomniana, bo do schroniska nie wybiorą się saniami, a…tramwajem 😊

Czy zastanawialiście, co stałoby się, gdyby nasz kultowy darczyńca zachorował? W tej historii możecie się dowiedzieć i wcale nie trzeba przeciskać się kominem, aby rozdawać prezenty. Przekonajcie się sami. Zachęcam do lektury.

Piękne i barwne ilustracje są idealne dla młodszych czytelników, a ta mądra i wartościowa historia wprowadzi Was w świąteczny klimat. Do słynnych chłopaków dołączy też Tosia, oj, będzie się działo. Na pewno ta książka pobudzi dziecięcą wyobraźnię i skłoni do dobrodusznych zachowań.

Mocno polecam 🤩

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2023-12-10, Ocena: 5, Przeczytałem,

Uważaj co i gdzie sobie życzysz. Twoje marzenie może się spełnić.

Czerwone ubranie, biała broda i odłupany nos. Czy Mikołaj stojący w witrynie osiedlowego sklepu Kalafiorek rzeczywiście potrafi spełniać marzenia? Trójka nieustraszonych przyjaciół dołącza do drużyny Mikołaja, postanawiając pomóc w dostarczaniu prezentów w zamian za białe święta. Jednak zamiast tradycyjnym zaprzęgiem reniferów ruszają w podróż tramwajem! Pierwszy przystanek - schronisko dla bezdomnych psów, przecież psiaki też zasługują na prezenty! A to dopiero początek niezapomnianej przygody.

Ilustracje, pełne kolorów i detali, doskonale oddają magię chwil spędzonych z ulubionymi bohaterami. Książka nie tylko rozśmiesza najmłodszych czytelników, ale także ukierunkowuje na wartości świąteczne, pomoc potrzebującym i radość z prostych rzeczy.

Zestawienie elementów tradycji z nowoczesnym podejściem sprawia, że fascynująca opowieść o przygodach Bolka i Lolka, od lat kształtująca wyobraźnię kolejnych pokoleń, utrzymuje swoją niezaprzeczalną atrakcyjność, emanując jednocześnie unikalnym urokiem zaczerpniętym z przeszłości. Mikołaj posiadający uniwersalny kod do domofonów czy prezenty dostarczane pod odpowiedni adres za pomocą skanera kodów qr nadaje klasycznej opowieści nowego wymiaru zachowując równocześnie klimat typowych świat na polskich blokowiskach.

W świecie Bolka i Lolka, w którym Mikołaj preferuje podróż tramwajem zamiast tradycyjnych sanek, a prezenty docierają do schroniska dla psów, magia świąt Bożego Narodzenia nabiera zupełnie nowego wymiaru wprowadzając czytelnika w wir świątecznej magii. "Bolek i Lolek: Ratują Święta" przynosi nie tylko radość, ale także ważne przesłanie o życzliwości i trosce. Przygotujcie się na historię pełną świątecznych niespodzianek, prezentów i bezinteresownej dobroci.

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-11-28, Ocena: 6, Przeczytałem,

List do Mikołaja? Napisany.

Dekoracja w postaci Świętego Mikołaja w witrynie warzywniaka? Jest

Śnieg? Jest

Wydaje się, że Bolek i Lolek są gotowi na Święta Bożego Narodzenia. Ale co to? Nagle śnieg topi się. Przyjaciele są gotowi by pomóc Ściętemu Mikołajowi byle tylko był śnieg. I jak się okazuje, Mikołaj spełnia ich życzenie. Zadanie mają o tyle łatwe, że przez komin nie musza wchodzić. Wystarczy kod do domofonu. A zaprzęg reniferów zastąpią tramwajem. Pytanie tylko czy sami znajdą prezent pod choinką?

Bolek i Lolek od zawsze była moją ulubioną bajką. Świetnie bawiłam się wraz z bohaterami niezależnie czy to była dobranocka czy książka.

Książeczka ,,Bolek i Lolek ratują święta" to opowieść o tym, że nie te materialne prezenty mają największą wartość. To również troska i życzliwość. Pomoc innym.

Książka przeznaczona jest dla najmłodszych czytelników, ale może być również świetną lekturą dla tych co stawiają pierwsze kroki w nauce czytania.

Ilustracje w niej zawarte są kolorowe, pobudzają wyobraźnie i przybliżają klimat nadchodzących Świąt Bożego Nadzienia. Książka na pewno jest ciekawą, mądrą, idealną lekturą na prezent. Polecam!

Pulpet i Prudencja. Smocze pogotowie przygodowe
Joanna Olech0
Okładka ksiązki - Pulpet i Prudencja. Smocze pogotowie przygodowe

Pompon, słynny smok przygarnięty przez rodzinę Fisiów, ożenił się i ma dwoje dzieci. Są to bliźniaki Pulpet i Prudencja. Chodzą do zwykłej szkoły...

Szkoła Detektywów Emila Wykopka. Bal piłkarzy
Joanna Olech0
Okładka ksiązki - Szkoła Detektywów Emila Wykopka. Bal piłkarzy

Podczas Balu Piłkarzy w tajemniczych okolicznościach zostaje skradzione cenne trofeum - Puchar Ligi. Bliźniaczki Misia i Wisia oraz Kordula, Benio i Maurycy...