reklama
Zdjęcie - Richard Powers

Richard Powers

(1957-06-18) - (nadal)

Amerykański pisarz, którego twórczość dotyczy zagadnień z dziedziny nauki oraz techniki i ich rozwoju. W roku 2019 r. za książkę Listowieść Richard Powers został uhonorowany Nagrodą Pulitzera w dziedzinie beletrystyki. 

Richard Powers - biografia, życie i twórczość

Richard Powers to amerykański pisarz, którego twórczość dotyczy zagadnień z dziedziny nauki oraz techniki i ich rozwoju. Urodził się 18 czerwca 1957 roku w Evanston w stanie Illinois. Gdy miał jedenaście lat, jego rodzina przeniosła się do Tajlandii. To właśnie tam Powers rozwijał swoje zainteresowania. Grał on na instrumentach, śpiewał, ale finalnie największą pasją okazało się jednak czytelnictwo. Richard Powers najchętniej sięgał wówczas literaturę faktu oraz klasyki.

Po powrocie do Stanów Zjednoczonych rozpoczął studia. Najpierw podjął się nauki fizyki, by później zmienić kierunek na literaturę. Zainteresowanie naukami ścisłymi odcisnęło piętno w jego późniejszej twórczości. Jedna z jego najpopularniejszych na zachodnim rynku książek The Gold Bug Variations jest historią, która w głównej mierze dotyczy zagadnień z dziedzin genetyki, informatyki i muzyki.

Inna jego książka The Echo Maker została nagrodzona National Book Award. Natomiast w roku 2019 r. za książkę Listowieść Richard Powers został uhonorowany Nagrodą Pulitzera w dziedzinie beletrystyki. 

 

Richard Powers - twórczość

Richard Powers - wiadomości

Reklamy