Forum

Wątek - Najlepsze książki na lato
← powrót

Kto Post
slk
Avatar użytkownika - slk
2013-06-04 15:38:40

Właśnie zakończył się plebiscyt na najlepsze książki na lato Czytaliście któreś z tych książek? Jak wrażenia? A może któreś spośród nich chcielibyście przeczytać? Które? Co w nich przykuło Waszą uwagę? Napiszcie - tym bardziej, że mamy dla Was specjalny konkurs Warto wziąć również udział w czytelniczym wyzwaniu z najlepszymi książkami na lato!
KaMax
Avatar użytkownika - KaMax
2013-06-04 16:04:15

Może zabrzmi to małointeligentnie, ale chciałabym przezytać "ksiażkę laureatkę", ......bo się jej boję. Wzdrygam się słuchając wiadomości o przemocy i gwałtach. Wydawnca i autorka zapewnia, że to jest powieść, nie literatur faktu, nikogo nie przeraża, więc chciałabym się przekonać.
KaMax
Avatar użytkownika - KaMax
2013-06-04 16:04:43

Piszę o "Żonie rzeźnika"oczywiście
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
truskaweczka8989
Avatar użytkownika - truskaweczka8989
2013-06-04 17:56:56

Chciałabym przeczytać książkę ,,Z innej bajki'' autorstwa Samanty van Leer i słynnej Jodi Picoult. Z tego co już wiem jest to opowieść o pierwszej miłości z baśniowym wątkiem w tle. Ma ona zachwycić czytelnika bez względu na wiek, a jej przesłanie i optymistyczne zakończenie mają sprawić, że zechce polecić ją każdemu i jeszcze nieraz po nią sięgnąć. Dużo słyszałam o tej powieści i chciałabym się dowiedzieć czy rzeczywiście jest taka dobra? Czy jest godna uwagi? Żeby sobie odpowiedzieć na te pytania muszę ją przeczytać. Książka szczególnie przykuła moją uwagę, a recenzje innych sprawiły, że koniecznie muszę po nią sięgnąć.
anna8989
Avatar użytkownika - anna8989
2013-06-04 18:08:47

Chciałabym dostać książkę ,,Szkoła żon'', która została ogłoszona ''Najlepszą książką na lato'' przez internautów. Autorką powieści jest Magdalena Witkiewicz. Dlaczego mój wybór padł na tą pozycje? To proste - książka ta od razu rzuciła mi się w oczy w księgarni. Niestety nie mogłam sobie na nią pozwolić. Ponoć jest to świetna, lekko erotyczna i feministyczna opowieść o współczesnych matkach, żonach i kochankach. I jak tu się nią nie zainteresować? Poważne problemy (rozwód, zdrada, zagubienie pewności siebie) podane w ciekawej formie i napawające optymizmem, bez moralizatorskiego tonu.
Shi4
Avatar użytkownika - Shi4
2013-06-04 18:25:44

Ja też bym z chęcią po "Szkołę żon" sięgnęła - myślę, ze ta książka bije "50 twarzy Greya" na głowę. Zresztą po spotkaniu z przesympatyczną Panią Magdą mam wielki apetyt na jej książki. Oraz "Bajarza z Marrakeszu" bym przeczytała by przekonać się czy ta powieść to nowsza wersja "Baśni 1000 i jednej nocy"... A póki co czytam to co mam. Na pierwszy ogień pewnie pójdzie "Korea zjednoczona - szansa czy utopia?" ;)
Geronimo26
Avatar użytkownika - Geronimo26
2013-06-04 19:02:27

Bardzo chętnie poznał bym bliżej losy głównego bohatera powieści "Niewidzialny most|" autorstwa Jullie Orringer. Swój wybór motywuję tym, iż książka ta opowiada o miłości, zarówno tej do drugiej osoby jak i tej do najbliższych członków rodziny. Miłości, która zostaje wystawiona na straszliwą próbę piekła drugiej wojny światowej. Z jednej strony wszechobecna śmierć i strach, z drugiej zaś miłość i wiara w lepsze jutro..To musi być wyjątkowa książka.
takahe
Avatar użytkownika - takahe
2013-06-04 19:42:06

Najlepiej by było gdybym mogła przeczytać wszystkie nominowane książki z tego plebiscytu ale z oczywistych względów jest to nie możliwe. Więc jeśli musiałabym wybrać tylko jedną to była by to pewno książka pani Anny Onichimowskiej "Pomiędzy" dlatego że lubię książki tej autorki a po przeczytaniu opisu jestem pewna że nie rozczarowałabym się. Z książek biorących udział w plebiscycie przeczytałam nagrodzoną książkę "Szkoła żon" (same żony zostały nagrodzone w tym plebiscycie) i muszę przyznać że jest naprawdę dobra (biorąc pod uwagę pojawiające się coraz częściej książki tego typu) i sądzę że nie jedna kobieta zazdrościła uczestniczkom zajęć w tej szkole ;) Teraz czytam "Anioł lewy, anioł prawy". Książkę która była spychana przeze mnie na dalsze miejsce w liście książek do czytania. Zaczęłam czytać z oporem i na jednej z początkowych stron zaskoczenie- pojawiła się pikanteria scen z windy. Jak skończę to napiszę o wrażeniach ;)
just_monca
Avatar użytkownika - just_monca
2013-06-04 20:18:59

Ja natomiast bardzo chciałabym przeczytać książkę T.S. Learner'a "Mapa". Głównym powodem jest fakt, że ja przepadam za książkami typowo kryminalnymi z małą nutką przygody. Nie przypuszczam by August Winthrop zajął miejsce nieśmiertelnego Indy'ego Jonesa, ale myślę, że mógłby chociaż spróbować zachwycić mnie swoimi przygodami.. żeby zostać numerem drugim :)
violabu
Avatar użytkownika - violabu
2013-06-04 21:18:09

Książka Katarzyny Michalak pod tytułem "Bezdomna" jest moim marzeniem. Z opisu książki i opinii internautów wiem, iż jest to powieść przepełniona emocjami. To tak jak ja. Uwielbiam powieści, które poruszają serce, nie pozwalają o sobie zapomnieć, pozostają ze swym przesłaniem w człowieku, zwracają uwagę na problemy świata i problemy w relacjach międzyludzkich. Takie, które pozostawiają w czytelniku ślad. Myślę, że "Bezdomna" właśnie taka jest. Celowo nie czytam szczegółowych relacji dotyczących fabuły, ponieważ chcę zostać zaskoczona i mam nadzieję właśnie to otrzymać od Pani Kasi Michalak. Istotny dla mnie jest również fakt, że autorka jest pisarką polską, a każdy wybitnie uzdolniony krajan raduje duszę i napawa dumą.
Dorota_Dega
Avatar użytkownika - Dorota_Dega
2013-06-04 22:04:51

Z przyjemnością przeczytałabym książkę ,,Na szafocie" Hilary Mantel. Uwielbiam historię. Po lekturze książki ,,Nasza różna Europa" zaczęłam się rozglądać za nietypowymi książkami dotyczącymi historii. Sądzę, że pozycja ,,Na szafocie" z pewnością do takowych należy- jestem przekonana, że przy lekturze tej książki spędziłabym cudowne chwile i właśnie dlatego chciałabym ją przeczytać.
MariaR
Avatar użytkownika - MariaR
2013-06-05 08:21:15

Chcialabym zapoznac sie z ksiazka "Wyznania uleglej", dlatego, ze lubie tego typu ksiazki - odwazne, dawniej nie bylo takich w Polsce.
nunachopin
Avatar użytkownika - nunachopin
2013-06-05 14:59:42

Mój typ to "Brzechwa. Nie dla dzieci" Mariusza Urbanka. W lato najchętniej zanurzyłabym się we wspomnieniu dzieciństwa, beztroski. A dzieciństwu mojemu towarzyszyły książki, zatem i sam pan Brzechwa. Wówczas krył się za fasadą swoich wierszy, opowieści, więc teraz chętnie wyciągnęłabym go zza tego parawanu jego słów i poznała krwisto-kościstą postać ujętą w słowach biografa. Takie wejście w świat bajkopisarza, który znam z jego sielskiego opisu kaczek, rozwichrzonych nauczycieli, gadających warzyw i źle wychowanych kwok - coś pięknego... I tak, i owszem - odkryć za tym wszystkim też jego smutek, łzy i słabości. Odnaleźć te wszystkie "rzeczki opodal krzaczka"... Poza tym, gdy któryś z moich synów zapyta mnie kiedyś "Matko, gdzie jest Akademia Pana Kleksa, bo chcę zmienić szkołę" będę mogła odpowiedzieć: "Synu, opowiem ci o panu, który tę szkołę odnalazł. Pójdziemy po jego śladach."
gan1983
Avatar użytkownika - gan1983
2013-06-05 17:27:29

Chciałbym przeczytać książkę pt. "Mapa", ponieważ interesuję się historią Francji z tego okresu, a ta pozycja łączy na dodatek w sobie przygodę, historię i tajemnice.
ubuntu44
Avatar użytkownika - ubuntu44
2013-06-06 00:31:12

Czołgista kontra "Biały Tygrys" - tę pozycję chciałabym wziąć do ręki i przeczytać jednym tchem. Odkryłam juz ładnych parę lat temu, że lubię książki wojenne, książki o walkach, w których człowiek nie ma szans na zwycięstwo, nie ma nawet szans przegrać. "Tyle o sobie wiemy, ile nas sprawdzono". więc niech autor sprawdza swoich bohaterów wciąż i wciąż, aż po którymś upadku nie wstaną, nie będą juz ani bohaterami, ani chociażby złoczyńcami, staną się po prostu żywym mięsem rzucanym z frontu na front. A ja, siedząc w moim fotelu na poddaszu będę się cieszyła, ze jeszcze nic o sobie nie wiem.
jolunia559
Avatar użytkownika - jolunia559
2013-06-06 06:47:52

Chciałabym przeczytać "Anię z Zielonego Wzgórza "w nowym przekładzie.Odkryć ukochana książkę z mojego dzieciństwa na nowo i przekonać się,który przekład jest bliższy mojemu sercu.
alison2
Avatar użytkownika - alison2
2013-06-06 09:59:31

Dawno, dawno temu, gdy byłam jeszcze piękna, młoda i bez większych zobowiązań, każdą wolną chwilę spędzałam podróżując po naszym pięknym kontynencie. Jednym z moich ukochanych miejsc była maleńka wioska we Francji, Taize, gdzie co tydzień odbywają się międzynarodowe spotkania młodych. To głównie tam poznałam masę fantastycznych ludzi z całego świata. Bywało, że dzieliłam pokój z dziewczynami z Ameryki Południowej, Azji czy Afryki a poznawanie ich bliżej, odkrywanie ich kultury i próba spojrzenia na świat ich oczami to dla mnie do dzisiaj jedno z najbardziej cennych doświadczeń. Dlatego też moją uwagę przykuła książka Podróże między kobiecością a męskością. Jestem bardzo ciekawa, czy moje spostrzeżenia pokryłyby się ze spostrzeżeniami autorki i czy dzięki niej dowiem się czegoś nowego. Nie przypominam sobie bym kiedykolwiek natknęła się na książce o tej tematyce, więc tym bardziej na jej widok mięknie mi serce :-)
slpablos
Avatar użytkownika - slpablos
2013-06-06 13:03:37

Spośród najlepszych książek na lato kuszą mnie dwie pozycje : "Prawo panny Murphy", jako że lubię dobry kryminał, a będąc miłośnikiem historii i steampunka, retrokryminały darzę szczególną estymą, oraz "Może (morze) wróci" - jako że zaklina magią odległych krain, ludzkich losów wśród twardych praw natury i tragedii, jaka się tam wydarzyła. Tak więc generalnie podróże - jedna w czasie (i przez umysł zbrodniarza), druga w przestrzeni...
conchis
Avatar użytkownika - conchis
2013-06-06 15:23:04

Już od początku zaintrygował mnie tytuł: "Brzechwa nie dla dzieci" Jak to ? Przecież on zawsze był "dla dzieci". Myślę, że już teraz - 20 blisko lat po dziecięcych spotkaniach z tym poetą jestem gotowy by poznać go jako pisarza i poetę, który był przecież człowiekiem z krwi i kosci. Miał swoje nałogi, wady, grzeszki i historie spod ciemnej gwiazdy. Uważam że warto jej poznać by mieć pełny obraz tego niezwykle ciekawego artysty. Niewątpliwie ksiązka ta może stać się moją ulubioną "książką na lato". Dzięki Wam...:)
justyna1
Avatar użytkownika - justyna1
2013-06-06 16:00:35

Chciałabym przeczytać Wyznania Uległej albowiem cenię sobie książki nietypowe,nie bojące się poruszać tematów trudnych oraz tabu. Takie,które potrafią czytelnika zaszkować, zafascynować i wzruszyć a ta taką wydaje się właśnie być.
Odpowiedz