Forum

Wątek - Najpiękniejsze cytaty o miłości
← powrót

Kto Post
slk
Avatar użytkownika - slk
2014-01-27 12:57:35

Jakie są – Waszym zdaniem – najpiękniejsze cytaty o miłości? 

inspired7
Avatar użytkownika - inspired7
2014-01-27 13:07:49

Jest wiele pięknych cytatów o miłości. Jeden z najwspanialszych to cytat z "Kubusia Puchatka". Prosty, szczery, prawdziwy, czego chcieć więcej? "– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy? – Nic wielkiego. – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika".
Shi4
Avatar użytkownika - Shi4
2014-01-27 13:13:39

"moje ramię będzie zawsze przy tobie jeśli kiedykolwiek zechcesz płakać wszystko będzie dobrze bo zawsze będę cię kochać aż do dnia w którym umrę" Powyższy cytat pochodzi z książki właśnie Danielle Steel "Światło moich oczu". Nie jest to typowa książka o miłości, lecz autobiograficzna powieść o miłości matki do nieżyjącego syna. Książka wzruszająca i jak najbardziej warta przeczytania. Bo miłość potrafi przetrwać nawet śmierć.
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
violabu
Avatar użytkownika - violabu
2014-01-27 13:26:22

Najpiękniejszym i najbardziej uniwersalnym cytatem o miłości jest: Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił. a miłości bym nie miał, byłbym niczym. I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał. Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. (fragment 1 Listu do Koryntian św. Pawła z Tarsu)
takahe
Avatar użytkownika - takahe
2014-01-27 13:37:18

Oj zgadzam się z violabu że fragment 1 Listu do Koryntian św. Pawła z Tarsu jest najpiękniejszym cytatem o miłości i jest to zdecydowanie mój ulubiony. Jednak jest wiele innych bardzo interesujących cytatów o miłości i mogła bym je wymieniać w nieskończoność. Jednak naprawdę wartym umieszczenie jest: "Miłość jest jak nar­ko­tyk. Na początku od­czu­wasz eufo­rię, pod­da­jesz się całko­wicie no­wemu uczu­ciu. A następne­go dnia chcesz więcej. I choć jeszcze nie wpadłeś w nałóg, to jed­nak poczułeś już jej smak i wie­rzysz, że będziesz mógł nad nią pa­nować. Myślisz o ukocha­nej oso­bie przez dwie mi­nuty, a za­pomi­nasz o niej na trzy godzi­ny. Ale z wol­na przyz­wycza­jasz się do niej i sta­jesz się całko­wicie za­leżny. Wte­dy myślisz o niej trzy godzi­ny, a za­pomi­nasz na dwie mi­nuty. Gdy nie ma jej w pob­liżu - czu­jesz to sa­mo co nar­ko­mani, kiedy nie mogą zdo­być nar­ko­tyku. Oni kradną i po­niżają się, by za wszelką cenę dos­tać to, cze­go tak bar­dzo im brak. A Ty jes­teś gotów na wszys­tko, by zdo­być miłość." – Paulo Coelho
chabrowacczyteln
Avatar użytkownika - chabrowacczyteln
2014-01-27 13:42:44

''Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy.'' Wisława Szymborska, ,,Nic dwa razy"
Uleczkaa38
Avatar użytkownika - Uleczkaa38
2014-01-27 13:44:55

Nie mogłam sobie odmówić.. „Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.” Antoine de Saint-Exupéry - "MAŁY KSIĄŻĘ".
just_monca
Avatar użytkownika - just_monca
2014-01-27 13:58:37

"Wolę jedno życie z Tobą, niż samotność przez wszystkie ery tego świata" J.R.R Tolkien "Władca Pierścieni"
Arvena
Avatar użytkownika - Arvena
2014-01-27 14:05:06

Dziś oglądając z moim dwulatkiem Kubusia Puchatka usłyszałam piękne stwierdzenie właśnie tego kochanego puchatego misia. "Czasami kogoś lubi się zbyt mocno Prosiaczku. I to się nazywa Miłość" Piękne, szczere i prawdziwe. A oprócz tego to i tak zawsze na pierwszym miejscu stawiać będę wskazany już fragment 1 Listu do Koryntian św. Pawła z Tarsu.
violabu
Avatar użytkownika - violabu
2014-01-27 14:26:20

Uwielbiam ten prosty w treści, ale jakże głęboki w sensie cytat: Miłość to nie pluszowy miś, ani kwiaty. To też nie diabeł rogaty. Ani miłość kiedy jedno płacze, a drugie po nim skacze. Bo miłość to żaden film w żadnym kinie, ani róże, ani całusy małe, duże. Ale miłość - kiedy jedno spada w dół, Drugie ciągnie je ku górze. (fragment piosenki "Zanim pójdę" zespołu Happysad, autor tekstu: Kuba Kawalec)
rama83
Avatar użytkownika - rama83
2014-01-27 17:09:02

Jak przedmówczynie, moja pierwsza myśl dotyczyła: Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił. a miłości bym nie miał, byłbym niczym. I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał. Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. (fragment 1 Listu do Koryntian św. Pawła z Tarsu)
takahe
Avatar użytkownika - takahe
2014-01-27 17:45:39

...ten, kto kocha naprawdę, kocha w milczeniu, uczynkiem, a nie słowami. Carlos Ruiz Zafón (z książki Cień wiatru) A wie pan co jest najlepszego w złamanym sercu? (...) Tak naprawdę można je złamać tylko raz. Reszta to ledwie zadrapania Carlos Ruiz Zafón (z książki Gra anioła) Ludzi nie kocha się za to, że są doskonali, tylko pomimo to, że tacy nie są. Jodi Picoult (z książki Bez mojej zgody)
aqunia94
Avatar użytkownika - aqunia94
2014-01-27 17:53:48

Mam dwa swoje ulubione cytaty i ciężko mi wybrać jeden a nich, no ale:) "Kocham Cię bardziej niż wczoraj i mniej niż jutro" Jest to cytat pochodzący z ksiązki "Zahir" Paulo Coelho. Może nie jest nie wiadomo jak długi, ale dla mnie ma olbrzymie znaczenie - o wielkość tego cytatu przekonałam się na własnej osobie- właśnie takim uczuciem darze mojego chłopaka i mam wrażenie, że z dnia na dzień mimo trudności nasz miłość rośnie, a jesteśmy już razem 3 lat:) więc cytat jak najbardziej prawdziwy:)
mag-maggie
Avatar użytkownika - mag-maggie
2014-01-27 18:00:49

A ja najbardziej lubię te dwa utwory o miłości. Pierwszy jest autorstwa Czesława Miłosza i "chodzi za mną" od liceum: Miłość Miłość to znaczy popatrzeć na siebie, Tak jak się patrzy na obce nam rzeczy, Bo jesteś tylko jedną z rzeczy wielu. A kto tak patrzy, choć sam o tym nie wie, Ze zmartwień różnych swoje serce leczy, Ptak mu i drzewo mówią: przyjacielu. Wtedy i siebie, i rzeczy chce użyć, żeby stanęły w wypełnienia łunie. To nic, że czasem nie wie, czemu służyć: Nie ten najlepiej służy, kto rozumie. Czesław Miłosz Drugi jest może mniej poważny, ale go uwielbiam. To "Miłość" Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej: MIŁOŚĆ Wciąż rozmyślasz. Uparcie i skrycie, Patrzysz w okno i smutek masz w oku... Przecież mnie kochasz nad życie? Sam mówiłeś przeszłego roku... Śmiejesz się, lecz coś tkwi poza tym, Patrzysz w niebo, na rzeźby obłoków... Przecież ja jestem niebem i światem? Sam mówiłeś przeszłego roku...
Mamut
Avatar użytkownika - Mamut
2014-01-27 18:10:31

"Dobrze wiem, że serce zmienne jest jak morskiej fali nagły dryf ale wiedz, że mi wystarczy nawet jedna myśl.. wspomnij mnie po co się łudzić, że zatrzemy ślad tak już jest.." Oczywiscie fragment miłosnej pieśni Christine do Raoula z "Upiora w operze" :)
Lena122
Avatar użytkownika - Lena122
2014-01-27 18:24:52

Cytatów o miłości jest tysiące. Trudno wybrać jeden, mimo to zdecydowałam się na jeden z moich ulubionych: "Kochać kogoś, to przede wszystkim pozwalać mu na to, żeby był, jaki jest." William Wharton – Tato
magdkos
Avatar użytkownika - magdkos
2014-01-27 18:26:19

"Każda chwila bez miłości jest chwilą straconą" - Tasso Znalezione w przepięknej książce 'Niezwykłe akty prawdziwej miłości" Danny Scheinmanna .
Eliszeba
Avatar użytkownika - Eliszeba
2014-01-27 20:31:31

Żadne cytaty o miłości nie zapadają w pamięć tak głęboko jak słowa naszego własnego Jana Kochanowskiego. Uwielbiam jego dosadność, trafność spostrzeżeń i prostotę. Weźmy chociażby fraszkę "O Miłości". "Próżno uciec, próżno się przed miłością schronić, Bo jako lotny nie ma pieszego dogonić?" Jest genialna. W dwóch wersach - istota miłości. Równie ukochany - Jonasz Kofta i jego cudowne liryki. Jak ten: "Podróżą każda miłość jest... Bez miłości czas policzony Los nam bilet dał w jedną stronę A na drogę w nieznane - nadzieję... Że znajdziemy ją jeśli istnieje..."
joakrz1983
Avatar użytkownika - joakrz1983
2014-01-27 20:55:28

Miłość, która jest go­towa na­wet od­dać życie, nie zginie. Jan Paweł II (Karol Wojtyła) Bardzo mi się podoba ta sentencja jest piękna prawdziwa i w dodatku wrażliwa.
aliali100
Avatar użytkownika - aliali100
2014-01-27 21:32:04

Muszę, po prostu muszę zaprezentować ten wiersz (pewnie dla większości osób jest to dobrze zanany wiersz): Czekanie kiedy na miłość niecierpliwie czekasz pomiędzy dzwonkiem a otwarciem drzwi czasem wepchnie się kurczak za chudy na rosół opluje deszcz nie kracz jeszcze podziękujesz Bogu gdy przyjdzie tylko pies (Jan Twardowski ) oraz "ja nie chcę wiele Ciebie i zieleń i żeby kot się bawił firanką jak umie żeby siedzieć na jerozolimskim ganku i nic nie rozumieć..." (Zielony wiersz-Władysław Broniewski) każda potwora ma swojego amatora (porzekadło mojej Babci)
Odpowiedz