Forum

Wątek - Najpiękniejsze cytaty o miłości
← powrót

Kto Post
oliloli1991
Avatar użytkownika - oliloli1991
2014-01-30 17:16:52

"Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości." Alchemik Paulo Coelho
oliloli1991
Avatar użytkownika - oliloli1991
2014-01-30 17:21:41

"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie." Antoine de Saint-Exupéry
werenike
Avatar użytkownika - werenike
2014-01-30 18:17:05

Prawdziwa miłość oznacza, że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jakimi bolesnymi wyborami stajesz. (... ) nie można naprawdę pokochać w ciągu dwóch dni. To uczucie może zapalić sie szybko, lecz prawdziwa miłość potrzebuje czasu, by przerodzić się w silny i trwały związek. ----------> Nicholas Sparks
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
werenike
Avatar użytkownika - werenike
2014-01-30 19:26:16

Zwykła ludzka miłość polega na tym, że kocha się kogoś, kto jest tak miły w dotyku, że ewentualne jego wady są już nie ważne". Jerzy Pilch - Tezy o głupocie, piciu i umieraniu ' Nie potrzebne Ci ubrania, najlepiej wyglądasz w mojej miłosci " - serial Magda M . "Nie, Nie! Kochać to nie jest wątpić o sobie i o drugich, ani czuć się gardzoną, zdradzaną… kochać to ufać i w dwa serca naraz spoglądać, jak w czyste zwierciadła, razem iść drogą długą i czystą, a u jej końca móc dwa swe imiona wypisać złotem przywiązania niezłomnego i zwyciężonych wspólnie postrachów życia…” książka: "Nad Niemnem" "Szkoła uczuć" Miłość jest jak wiatr, nie możesz jej zobaczyć, ale możesz ją poczuć
martucha180
Avatar użytkownika - martucha180
2014-01-30 22:36:16

Miłość daje, ale niczego nie żąda. Lew Tołstoj
matbad
Avatar użytkownika - matbad
2014-01-31 12:26:21

"Miłość domaga się tego, co wydaje się niemożliwe, tego, co nieskończone, płomiennego nieba, niekończącej się wiosny..." Albert Camus
asza
Avatar użytkownika - asza
2014-01-31 13:33:11

Mam gruby zeszyt z cytatami, który ciągle uzupełniam. Od lat. Teraz byle co mnie nie urzeka, jestem bardzo wrażliwa na słowa. Wybieram tylko piękne, dosłownie boleśnie piękne zdania, po przeczytaniu których czuję, że wwierciły mi się w serce. Ostatnio jednak usłyszałam piękne słowa. W piosence, i to piosence po angielsku. Niesłychane. Więc w tym momencie szlag trafił cały mój zeszyt - przytaczam kilka wersów piosenki: Pewnej nocy miałem sen, O tym, że mamy tylko jedno życie Ostatni tydzień był okropny Pomyślałem, że mogłabyś się odezwać Jeśli umieramy tylko raz, chcę umrzeć z tobą OneRepublic - Something I need
duomka
Avatar użytkownika - duomka
2014-01-31 16:23:32

"Miłość to skok z wysokiej skały w zaufaniu, że ta druga osoba czeka na dole, żeby cię złapać" - Jodi Picoult "Drugie spojrzenie"
inspired7
Avatar użytkownika - inspired7
2014-01-31 19:57:13

"Żad­na wiel­ka miłość nie umiera do końca. Możemy strze­lać do niej z pis­to­letu lub za­mykać w naj­ciem­niej­szych za­kamar­kach naszych serc, ale ona jest spryt­niej­sza – wie, jak przeżyć". Jonathan Carroll "Poza ciszą"
igielka
Avatar użytkownika - igielka
2014-01-31 20:04:00

"Miłość sama w sobie jest "nie do pojęcia", ale dzięki miłości możemy "pojąć wszystko" ks. Józef Stanisław Tischner Miłość jest potęgą, która niszczy prawa i nadaje nowe. Giovanni Boccaccio "Miłość jest życiem w całej swej pełni,jak puchar pełen wina.Żyjemy na tym świecie dopóki kochamy. Rabindranath Tagore
JustBooks17
Avatar użytkownika - JustBooks17
2014-01-31 23:27:33

Mam swoje dwa ulubione i ciężko mi wybrać jeden dlatego zamieszczę te dwa, według mnie najpiękniejsze o miłości: "Nie bój się ponownie zakochać. Otwórz swe serce i podążaj tam, dokąd Cię ono wiedzie... i pamiętaj, fruń do księżyca... P.S. Zawsze będę Cię Kochał... " - "P.S. Kocham Cię - Cecelia Ahern" "Będę Cię kochać do końca życia. A jeżeli jest coś potem, będę Cię kochać także po śmierci. Czy mnie rozumiesz?""- "P.S. Kocham Cię - Cecelia Ahern"
Lilka28
Avatar użytkownika - Lilka28
2014-02-01 09:17:57

Dla mnie najpiękniejszym cytatem o miłości są słowa Blaise Pascala "Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu". Cały Wszechświat zbudowany jest z miłości, dla niej wszyscy rodzimy się, żyjemy i umieramy. Choć nie wiem, jak bardzo byśmy starali się poznać tajemnice Wszechświata, to będzie to zaledwie garstką śmiechu, bo istotą całej naszej egzystencji jest miłość. A teraz na potwierdzenie słuszności przytoczonego przeze mnie aforyzmu, mały eksperyment. Przypomnijmy sobie czasy, gdy byliśmy bardzo zakochani.Czyż nie mieliśmy wtedy wrażenie, że posiedliśmy największą tajemnicę, a przy niej wszystko inne wydawało się błahe? No właśnie! To była właśnie kropla miłości w zbudowanym przez człowieka świecie absurdu.
magi18
Avatar użytkownika - magi18
2014-02-01 09:34:32

Smutne, ale prawdziwe: "Nie żałuj umarłych, Harry, żałuj żywych, a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości." Joanne Kathleen Rowling – "Harry Potter i Insygnia Śmierci" Jak również: "Są tacy, którzy uciekają od cierpienia miłości. Kochali, za­wied­li się i nie chcą już nikogo kochać, nikomu służyć, nikomu pomagać. Taka samotność jest straszna, bo człowiek uciekając od miłości, ucieka od samego życia. Zamyka się w sobie." Jan Twardowski
angelika_1338
Avatar użytkownika - angelika_1338
2014-02-01 11:58:08

,,Jeśli ciągle jesteś singlem to znaczy... ...że Bóg patrzy na Ciebie i mówi:,, a Tego człowieka zachowam dla kogoś wyjątkowego" Źródło: http://demotywatory.pl/3214302/Jesli-ciagle-jestes-singlem-to-znaczy
fado
Avatar użytkownika - fado
2014-02-01 17:30:53

Kiedy wszystko idzie źle Wezwij mnie wezwij mnie Gdy znajomych tłum jak wróg odwróci się Wezwij mnie zjawię się Gdy Twój świat rozpada się Wezwij mnie wezwij mnie Czuję że dziś jak dziecko boisz się Wezwij mnie zjawię się Przeprowadzę Cię przez mrok Nie pozwolę ranić łzom I nie będziesz już się bać Przyjaciele po to są Kiedy już kiedy już Ci braknie sił Wezwij mnie wezwij mnie Boisz się że nie wesprze Cię już nikt Wezwij mnie zjawie się I pomogę z kolan wstać I zbudować nowy dom Znów poczujesz życia smak Przyjaciele po to są B. Mec Bo miłość to także przyjaźń...
kiriku
Avatar użytkownika - kiriku
2014-02-01 17:48:25

"Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą..."ks. Twardowski
agnesj77
Avatar użytkownika - agnesj77
2014-02-01 17:49:27

Mój ulubiony cytat to Mów szep­tem, jeśli mówisz o miłości - Wil­liama Sha­kes­peare Moim zdaniem miłość to najcudowniejsze uczucie jakie spotykamy na swoim życiu. Niestety wtedy pojawiają się też zawistne osoby które to uczucie chcą zniszczyć. Tak więc nie należy o miłości mówić głośno trzeba się nie delektować po cichu....
lentil
Avatar użytkownika - lentil
2014-02-02 11:16:29

"Ani różni­ca poglądów, ani różni­ca wieku, nic w ogóle nie może być po­wodem zer­wa­nia wiel­kiej miłości. Nic, prócz jej braku." Ten jakże prosty w przekazie cytat, to słowa Marii Dąbrowskiej
Martine02032009
Avatar użytkownika - Martine02032009
2014-02-02 11:51:33

Najpiękniejszy cytat : " któż zdoła nas pokonać skoro nasza jest milosc ? " Crispin Cytat z ksiazki " Niewierna " Reyes Monforte . Cytat jakże prawdziwy... Bo gdy kochamy zawsze walczymy o nasze szczęście <3
inspired7
Avatar użytkownika - inspired7
2014-02-02 16:28:11

Parafrazując słowa Alberta Schweitzera: „Miłość to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”.
Odpowiedz