Forum

Wątek - Małgorzata Gutowska-Adamczyk odpowiada czytelnikom
← powrót

Kto Post
sloneczko_sc
Avatar użytkownika - sloneczko_sc
2012-02-16 18:25:09

1.Czy w dzieciństwie marzyła Pani o tym by zostać w przyszłości pisarką? 2. Czy czerpie Pani satysfakcję z pisania? 3. Czy Pani najbliższa rodzina i przyjaciele są dumni z Pani w roli pisarki, czy czytają Pani dzieła? 4. Czy ma Pani już pomysł na kolejną książkę? 5. Czy jest Pani zadowolona ze swoich książek? 6. Dlaczego akurat Pani opisuje w swoich książkach nastolatków? 7. Czy uważa Pani, że w dzisiejszych czasach zawód pisarza/pisarki jest bardzo popularny? 8. Czy ma Pani jakieś swoje specjalne miejsce, w którym Pani siada i pisze? 9. Jakie jest Pani ulubione ciastko? 10. Przy jakich okolicznościach zaczęła Pani pisać "W Cukierni pod Amorem"? 11. Jak Pani uważa, jakie rozterki ma współczesny pisarz, a jaką satysfakcję, pociechę? 12. Po ilu dniach znowu Pani zasiada do pisania, gdy skończy Pani pisać książkę. 13. Czy po skończeniu pisania książki szybko Pani powraca do rzeczywistości, czy przez jakiś czas żyje jeszcze przygodami bohaterów?
mga
Avatar użytkownika - mga
2012-02-16 19:04:53

SLONECZKO_SC 1.Czy w dzieciństwie marzyła Pani o tym by zostać w przyszłości pisarką? Odpowiedź poniżej. 2. Czy czerpie Pani satysfakcję z pisania? Tak. 3. Czy Pani najbliższa rodzina i przyjaciele są dumni z Pani w roli pisarki, czy czytają Pani dzieła? Mam nadzieję. Czytają, ale nie jest to ich ulubiona lektura ;-) 4. Czy ma Pani już pomysł na kolejną książkę? Tak, już ją piszę, a właściwie nawet powoli kończę. 5. Czy jest Pani zadowolona ze swoich książek? Tak, gdybym nie była, tobym ich nie wydawała. 6. Dlaczego akurat Pani opisuje w swoich książkach nastolatków? Teraz już nie, wcześniej dlatego, że takie miałam przemyślenia związane z dorastaniem moich synów i zamówienia od wydawców. 7. Czy uważa Pani, że w dzisiejszych czasach zawód pisarza/pisarki jest bardzo popularny? Nie bardziej, jak kiedyś, chociaż publikować jest chyba łatwiej. 8. Czy ma Pani jakieś swoje specjalne miejsce, w którym Pani siada i pisze? Tak, mój gabinet. 9. Jakie jest Pani ulubione ciastko? Pączek. 10. Przy jakich okolicznościach zaczęła Pani pisać "W Cukierni pod Amorem"? W wakacje 2008 roku po pogrzebie mojego teścia. 11. Jak Pani uważa, jakie rozterki ma współczesny pisarz, a jaką satysfakcję, pociechę? Jego rozterki to pytanie, czy to, co robi, zyska uznanie wydawcy, a potem czytelników. Satysfakcja jest zawsze jedna - kiedy powieść się podoba. 12. Po ilu dniach znowu Pani zasiada do pisania, gdy skończy Pani pisać książkę. Mniej więcej po pół roku. 13. Czy po skończeniu pisania książki szybko Pani powraca do rzeczywistości, czy przez jakiś czas żyje jeszcze przygodami bohaterów? Ja w ogóle nigdy naszej rzeczywistości nie opuszczam, co najwyżej czasami wpadam na chwilę do wieku XIX albo XX.
ANN49
Avatar użytkownika - ANN49
2012-02-16 20:01:33

Bardzo jestem ciekawa oceny Pani synów po przeczytaniu przez nich książek "110 ulic" i "220 linii"... Co najbardziej razi Panią w młodych ludziach?
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
beatuleczka
Avatar użytkownika - beatuleczka
2012-02-16 22:47:36

1. Czy lubi Pani udzielać wywiadów/ odpowiadać na pytania internautów? 2. Czy jest Pani osobą cierpliwą w udzielaniu wywiadów czy raczej denerwują Panią niezrozumiale zadane pytania lub powtarzające się pytania? 3. Czy zdarzyła się Pani sytuacja podczas udzielania wywiadu, że zadane pytanie było kłopotliwe lub drażliwe, nie wiedziała lub nie chciała Pani na nie odpowiadać? czy był to wywiad czy pytania internetowe? Co Pani wtedy zrobiła/jak się zachowała?
aishiteru
Avatar użytkownika - aishiteru
2012-02-17 09:38:47

1. Zapewne każdy z nas miał w rękach książkę, po której przeczytaniu stwierdził, że też chce kiedyś zostać pisarzem/pisarką. Jaka książka w dzieciństwie wywarła na Pani największe wrażenie? 2. Jak powstaje pomysł na dobrą książkę? Jest efektem długich rozmyślań "o czym by tu...?" czy nagłą myślą pojawiającą się w głowie, np. podczas spaceru? 3. Którą z postaci historycznych chciałaby Pani poznać osobiście i porozmawiać? 4. Czy jest na świecie jakaś słynna osoba, o której myślała Pani, że chciałaby aby mogła przeczytać Pani książkę i wyrazić na jej temat opinię? 5. Czy pod postaciami swoich książkowych bohaterów zdarza się Pani "ukryć" kogoś znajomego, np. członka rodziny? 6. Czy ma pani jakiś ulubiony cytat, słowa dodające otuchy, mądrą myśl? Jak brzmi? 7. Gdyby musiała Pani dokonać wyboru pomiędzy życiem w ciemności, a życiem w ciszy... co by Pani wybrała? 8. Pisze Pani w absolutnej ciszy, czy też lubi "puścić" sobie ulubioną spokojną melodię czy też utwór? 9. Czy ma Pani jakiś "codzienny rytuał", bez którego nie wyobraża sobie dnia? 10. Czy tłustoczwartkowe pączki dobrze smakowały? :) Przepraszam, jeśli jakieś pytanie już się pojawiło. Bardzo dziękuję za odpowiedź, gorąco pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów. :)
monika03091982
Avatar użytkownika - monika03091982
2012-02-17 11:01:47

1. co by Pani powiedziła gdyby któryś z Pani synów również zajał się pisaniem? 2. Czy była jakaś nietypowa dedykacja ,o którą ktoś poprosił Panią?
monika03091982
Avatar użytkownika - monika03091982
2012-02-17 11:59:57

1. czy otrzymała Pani jakiś szczególny prezent z którym sie Pani nie rozstaje? lub ma Pani amulet który przynosi Pani szczęscie?
ANN49
Avatar użytkownika - ANN49
2012-02-17 12:53:52

Czym jest dla Pani przyjażń? Czy teraz, gdy jest Pani znaną pisarką, ma Pani obok więcej prawdziwych przyjaciół czy mniej? Czy zaznała Pani zwykłej ludzkiej zawiści? Pozdrawiam serdecznie, bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i życzę następnych dobrych książek i dobrego życia.
aishiteru
Avatar użytkownika - aishiteru
2012-02-17 12:54:47

1. Gdyby mogła Pani wcielić się w jedną z bohaterek swojej książki, kim chciałaby Pani być? 2. Co jest wg Pani trudniejsze: rozwinięcie fabuły tak, aby porwała/zaciekawiła czytelnika, czy też stworzenie wiarygodnych, wielowymiarowych postaci? 3. Jak Pani sądzi: czy człowiek rodzi się dobrym pisarzem, czy dopiero się nim staje? 4. W pisaniu ważniejsza jest dla Pani własna wyobraźnia, czy też doświadczenia czerpane z życia/otoczenia? 5. Czy którąś z postaci wzorowała Pani na sobie samej? 6. Czy wg Pani czytanie książek jest też nauką ich pisania? 7. W jakim stopniu pisanie to dla Pani praca, a w jakim jest ono pasją? 8. Czy zdarzyło się kiedyś Pani, że miała naprawdę niezły pomysł, ale go zapomniała? 9. Co Pani najchętniej robi jeśli nie pracuje Pani nad kolejną książką? 10. Woli Pani zmuszać czytelnika do myślenia, czy też wywoływać u niego różnorodne emocje? Dziękuję za odpowiedzi.
monika03091982
Avatar użytkownika - monika03091982
2012-02-17 14:46:03

dziękuję za udzielone odpowiedzi, satysfakcjonowały mnie niektóry nawet bardziej, dziękuje że mogłam je zadać , pozdrawiam i życze jeszcze wiele wiele inspiracji i nowych dzieł które staną się nr 1 - a moze któregoś dnia po prostu spotkam Panią na ulicy, zapraszam do Inowrocławia -to naprawde piękne i uzdrowiskowe miasto, a moze jakieś natchnienie spotka Panią tutaj, jeszcze raz dziekuję i pozdrawiam Monika
anikirax
Avatar użytkownika - anikirax
2012-02-17 15:17:50

Jaka jest Pani wizja życia po śmierci?
Cassidy95
Avatar użytkownika - Cassidy95
2012-02-17 16:41:29

1. Czy lubi słuchać pani muzyki podczas pisania? Jeśli tak, to jakiej? 2. Czy postaci z pani książek są wzorowane na osobach, które pani zna?
Madzialenka87
Avatar użytkownika - Madzialenka87
2012-02-17 17:47:14

1. W kilku wywiadach jak również w odpowiedziach na pytania czytelników wspomniała Pani o możliwości sfilmowania losów bohaterów Cukierni. Czy jest jakiś aktor bądź aktorka, którzy w Pani opinii idealnie wpisywaliby się w wizję postaci, jaka Pani towarzyszyła podczas pisania powieści? Kto według Pani byłby idealnym Tomaszem Zajezierskim, a kto świetnie by wypadł w roli Giny? A może Pani sama zgodziłaby się zagrać w filmie/serialu, chociażby jakiś epizod? 2. Cukiernia została nagrodzona kilkoma nagrodami. Między innymi uznano ją za najlepszą książkę roku 2011. Laury spływające na powieść powinny cieszyć autora, ale czy te nagrody stawiają przed Panią poprzeczkę na wyższym poziomie? Blokują czy stają się źródłem natchnienia?
mga
Avatar użytkownika - mga
2012-02-17 20:11:00

ANN49 Bardzo jestem ciekawa oceny Pani synów po przeczytaniu przez nich książek "110 ulic" i "220 linii"... Maciej powiedział: Po co mam czytać, skoro to jest o mnie? Piotr z typową dla siebie oszczędnością słowa: Spoko. Co najbardziej razi Panią w młodych ludziach? Brak kindersztuby. Ale to wina rodziców.
mga
Avatar użytkownika - mga
2012-02-17 20:14:04

BEATULECZKA 1. Czy lubi Pani udzielać wywiadów/ odpowiadać na pytania internautów? Tak, zwłaszcza, kiedy pytania są ciekawe i zmuszają mnie do zastanowienia. 2. Czy jest Pani osobą cierpliwą w udzielaniu wywiadów czy raczej denerwują Panią niezrozumiale zadane pytania lub powtarzające się pytania? Proszę się przyjrzeć temu wywiadowi, myślę, że sama Pani sobie odpowie ;-) 3. Czy zdarzyła się Pani sytuacja podczas udzielania wywiadu, że zadane pytanie było kłopotliwe lub drażliwe, nie wiedziała lub nie chciała Pani na nie odpowiadać? czy był to wywiad czy pytania internetowe? Co Pani wtedy zrobiła/jak się zachowała? Nie, nikt nie zadał mi nigdy pytania na które nie umiałabym czy nie chciała z jakiegoś powodu odpowiedzieć, w końcu pracuję w słowie, zawsze można się wykręcić jakimś żartem.
swita77
Avatar użytkownika - swita77
2012-02-17 20:24:12

Gdyby miała Pani możliwość zamienić się na jeden dzień w ulubioną bohaterkę literacką - kim by ona była i dlaczego akurat ta pani?:)
swita77
Avatar użytkownika - swita77
2012-02-17 20:26:01

Gdyby miała Pani możliwość zamienić się na jeden dzień w ulubioną bohaterkę literacką - kim by ona była i dlaczego akurat ta pani?:)
mga
Avatar użytkownika - mga
2012-02-17 20:33:06

AISHITERU 1. Zapewne każdy z nas miał w rękach książkę, po której przeczytaniu stwierdził, że też chce kiedyś zostać pisarzem/pisarką. Jaka książka w dzieciństwie wywarła na Pani największe wrażenie? To były książki dla młodzieży, może "Tomek w krainie kangurów", może "W pustyni i w puszczy", może "Tajemnicza wyspa"? Nie pamiętam dokładnie. Jedną z najwcześniejszych lektur był chyba "Pinokio", jeszcze wtedy czytany mi przez gości moich rodziców. Magiczne przeżycia. 2. Jak powstaje pomysł na dobrą książkę? Jest efektem długich rozmyślań "o czym by tu...?" czy nagłą myślą pojawiającą się w głowie, np. podczas spaceru? U mnie chyba "O czym by tu...". Nagłe myśli są na ogół mało precyzyjne, a temat wymaga jednak pewnej obróbki. Choć ta pierwsza myśl jest zawsze jakimś błyskiem: Napiszę o cukierni, napiszę o malarce, napiszę o chłopaku, który chce założyć zespół muzyczny. Potem następuje międlenie. Jaki bohater? Jakie okoliczności? Jaki zakres czasowy? To się dzieje niejako poza mną, myślę, nie zdając sobie do końca sprawy, że to robię. Wreszcie siadam nad pierwszą stroną, co jest zawsze najtrudniejsze. 3. Którą z postaci historycznych chciałaby Pani poznać osobiście i porozmawiać? Wiem, że to się nigdy nie stanie, więc chyba nie ma sensu dywagować. Mamy książki, z których mogę ich poznać. Za każdym razem, kiedy czytam jakąś biografię, oddaję swe serce bohaterowi. 4. Czy jest na świecie jakaś słynna osoba, o której myślała Pani, że chciałaby aby mogła przeczytać Pani książkę i wyrazić na jej temat opinię? Pani zdanie jest dla mnie tak samo ważne, jak opinia osób publicznych. Nie cierpię na brak poczucia własnej wartości, nie muszę się podpierać niczyimi opiniami, choć oczywiście sprawia mi przyjemność, kiedy mi mówią, że przeczytali moją powieść. 5. Czy pod postaciami swoich książkowych bohaterów zdarza się Pani "ukryć" kogoś znajomego, np. członka rodziny? Teraz już nie. 6. Czy ma pani jakiś ulubiony cytat, słowa dodające otuchy, mądrą myśl? Jak brzmi? Mój cytat to: Weź się, babo, do roboty! Po łacinie brzmi: "Nulla dies sine linea". 7. Gdyby musiała Pani dokonać wyboru pomiędzy życiem w ciemności, a życiem w ciszy... co by Pani wybrała? Chyba ciszę. Ale straszne to pytanie. 8. Pisze Pani w absolutnej ciszy, czy też lubi "puścić" sobie ulubioną spokojną melodię czy też utwór? Często słucham płyt, choć teraz, kiedy mamy dom, już rzadziej. Na ogół wtedy, kiedy muszę pokryć dżwięk telewizora. 9. Czy ma Pani jakiś "codzienny rytuał", bez którego nie wyobraża sobie dnia? Poza higienicznymi nie mam. Oczywiście staram się codziennie pracować, codziennie czytać, ale wyobrażam sobie doskonale dzień bez pisania, choć bez czytania już trudniej ;-) 10. Czy tłustoczwartkowe pączki dobrze smakowały? :) Tak, o zgrozo, zjadłam aż trzy! Dziękuję za życzenia i pozdrawiam!
mga
Avatar użytkownika - mga
2012-02-17 20:39:19

MONIKA03091982 co by Pani powiedziła gdyby któryś z Pani synów również zajał się pisaniem? Moi synowie są dorośli i idą własnymi drogami. Starszy zajął się pisaniem, pisze i wykonuje monologi stand up. Co zrobić... 2. Czy była jakaś nietypowa dedykacja ,o którą ktoś poprosił Panią? Ktoś mi powiedział, że chce dedykację dla osoby umierającej. czy otrzymała Pani jakiś szczególny prezent z którym sie Pani nie rozstaje? lub ma Pani amulet który przynosi Pani szczęscie? W amulety nie wierzę, a prezenty to choćby cztery pióra wieczne, które dostałam od męża. Po wizycie w Buku dostałam obrazek święty z Matką Boską Literacką. Stoi naprzeciwko i pilnuje moich postępów. Moniko, dziękuję za zaintereowanie i wiele ciekawych pytań. Inowrocław to piękne miasto, miałam okazję przekonać się o tym osobiście wiosną minionego roku, kiedy byłam tam na spotkaniach z młodzieżą. Pospacerowałam po parku zdrojowym, przeszłam się na rynek, zjadłam pyszny obiad we Fiołkach i Aniołkach, wypiłam kawę na tarasie przy stawie i posiedziałam wewnątrz tężni. Można powiedzieć, że jestem z Inowrocławiem zaprzyjaźniona.
mga
Avatar użytkownika - mga
2012-02-17 20:52:40

ANIKIRAX Jaka jest Pani wizja życia po śmierci? Wierzę, że moje książki mnie przeżyją, dlatego piszę.
Odpowiedz