5 książek, które warto przeczytać w 2019 r.

Autor: aisa321
Czy podobał Ci się to opowiadanie? 0

Początek nowego roku to czas postanowień noworocznych. Jednym z nich może być zwiększenie liczby przeczytanych książek w ciągu 12 miesięcy. A jakie pozycje warto przeczytać w 2019 r.? Przedstawiamy 5 propozycji, które mają szanse stać się bestsellerami w nadchodzącym czasie.

Czapkins. Prawdziwa historia Tomka Mackiewicza, Dominik Szczepański

W styczniu 2018 r. polski himalaista Tomasz Mackiewicz wraz z Élisabeth Revol podjął próbę wejścia na ośmiotysięcznik Nanga Parbat. Niestety, jak wiemy, Mackiewicz z wyprawy nie wrócił. Rok po tragicznych wydarzeniach, które śledziła niemal cała Polska, na półki księgarni trafi książka Dominika Szczepańskiego „Czapkins. Prawdziwa historia Tomka Mackiewicza”.

Jak pisze sam autor, jest to pewnego rodzaju hołd dla polskiego himalaisty, który serce na zawsze pozostawił w górach. Szczepański z niezwykłym wyczuciem podszedł do napisania dzieła. Jako pierwszy wysłuchał najbliższych z grona Mackiewicza – Annę Solską-Mackiewicz, partnerkę i matkę dziecka Mackiewicza oraz Élisabeth Revol, współtowarzyszkę ostatniej wyprawy, a także ratowników akcji ratunkowej.

Dzięki tym opowieściom Szczepański przelał na papier emocje, uczucia oraz wspomnienia najbliższych. Stworzył i przybliżył nam portret Mackiewicza – ojca, przyjaciela, wojownika, a przede wszystkim człowieka wolnego i szczęśliwego, dla którego nie było granic, ani trudności, których nie można pokonać.

Becoming, Moja historia, Michelle Obama

Najbardziej charyzmatyczna Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych oraz pierwsza Afroamerykanka na tym stanowisku postanowiła zapisać na papierze swoje wspomnienia, historię oraz przemyślenia, które ukształtowały ją jako kobietę.

Michelle Obama, jako żona Baracka Obamy, po objęciu stanowiska rozpoczeła walkę o lepsze traktowanie kobiet, zarówno w USA, jak i na całym świecie. Była prowodyrką zmian przyzwyczajeń rodzin w zakresie zdrowia czy stylu życia. Prócz tego ikona mody, dyplomatycznego, ale swobodnego zachowania. Kobieta pełna energii, ambicji, stanowcza i pełna pozytywnych myśli postanowiła zarazić swoim podejściem do życia również inne osoby poprzez spisanie na 500 stronach swoich przeżyć i  refleksji.

Rodzanice, Lipowo (Tom 10), Katarzyna Puzyńska

Gwiazda polskiego kryminału powraca w wielkim stylu. Na przełomie stycznia i lutego pojawi się kolejna, już dziesiąta część sagi o policjantach z Lipowa. Tym razem autorka przeniosła akcję do małej miejscowości Rodzanic, gdzie pełnia Książyca uwolni uśpionego potwora.

Najpierw na zamarzniętym jeziorze znaleziono ciało zamordowanej dziewczyny, której ręka została rozszarpana przez zwierzę, tego samego dnia ginie dziennikarka, a później znika emerytowana policjantka. Tajemnice tych zdarzeń jak zawsze rozwiązywać będzie aspirant Podgórski.

Puzyńska to prawdziwa mistrzyni w swoim gatunku. Świadczy o tym nie tylko to, że jej saga o  mieszkańcach Lipowa liczy już 10 części, ale również to, że na spotkania autorskie przybywają prawdziwe tłumy. Psychologiczne wątki, rozbudowana fabuła, wartka akcja oraz poruszanie spraw społecznych to elementy książki, które zawsze się obronią. Nie bez powodu Puzyńska nazywana jest polską Camillą Lackberg czy Agathą Christie – mówi Michał Goszczyński z księgarni Gandalf.com.pl

 

W czepku urodzone. O niewidzialnych bohaterkach szpitalnych korytarzy, Weronika Nawara

Pozycje książkowe, w których autorzy opisują „od kulis” przedstawicieli różnych branży, cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju. Weronika Nawara postanowiła przyjrzeć się pracy pielęgniarek w polskich placówkach.

Autorka spotkała się z kobietami pracującymi na różnych oddziałach i w różnej wielkości miejscowościach. Pracownice opowiadały Nawarze o trudnościach w pracy, wykorzystywaniu przez lekarzy oraz sposobach, w jaki traktowane są niekiedy przez niewdzięcznych pacjentów.

Najpopularniejsze opowiadania

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Forum - opowiadania
Reklamy
O autorze
aisa321
Użytkownik - aisa321

O sobie samym:
Ostatnio widziany: 2019-01-04 09:56:36