Forum

Wątek - Wrocławska Madonna
← powrót

Kto Post
SocAl
Avatar użytkownika - SocAl
2013-01-28 16:46:05

Witajcie, chciałbym polecić do przeczytania i dyskusji dla miłośników kryminałów z wieloma elementami sensacyjnymi nową książkę doświadczonej polskiej autorki - Joanny Kalety "Wrocławska Madonna". Wartka akcja odbywa się w czasach PRL, kiedy we Wrocławiu zauważono zniknięcie (przez podmianę) obrazu Łukasza Cranacha Młodszego „Madonna Pod Jodłami” (W książce jest to "Madonna pod Palmami"). Zniknięcie obrazu łączone jest ze słynną wśród historyków PRLu akcją "Żelazo" (odsyłam do filmów dokumentalnych na YT). Kościół katolicki postanawia odzyskać ten obraz w niezwykle trudnym okresie PRL-u. Do wyjazdu na Zachód w misji odnalezienia obrazu wysłany zostaje historyk sztuki Marek Wolski. Jednak "Zachód" nie będzie miejscem prawym i bezpiecznym, szczególnie gdy chodzi o przedmiot takiej wartości. Publikacja jest nowa - grudzień 2012, wyd. Psychoskok. Lubimyczytac: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/158623/wroclawska-madonna Polecam do dyskusji dla miłośników sensacji.
McPearlene1040
Avatar użytkownika - McPearlene1040
2014-05-05 12:18:28

Naprawdę bardzo dobra książka, ale ja polecę tu jeszcze jedną autorkę i kilka jej wspaniałych książek, mam na myśli Agnieszkę Lingas Łoniewską z Wrocławia w bardzo lekki sposób łączy sensację z romansem, najlepsze tytuły moim zdaniem to Bez Przebaczenia i Zakręty losu
tonisha77
Avatar użytkownika - tonisha77
2014-07-20 13:13:19

Właśnie zaczęłam czytać zachęcona tym wątkiem (a zbierałam się już jakiś czas) i jestem zachwycona. Już sam prolog wprowadza nas w Breslau pełne walk, a właściwa akcja dzieje się wokół renesansowego obrazu, który otrzymał w czasie walk pewien ksiądz. Nie mogę się naczytać, świetnie pisane. :)
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
Odpowiedz
1