Jak żyć, zarabiać i wydawać z głową?

Starożytni Grecy mawiali, że inteligencję człowieka można zobaczyć w tym, jak zarabia pieniądze, zaś jego mądrość w tym, jak je wydaje. Ta książka być może nie uczyni z ciebie miliardera. Do tego potrzeba nie tylko dobrego słowa, ale i kapitału, instynktu łowcy oraz okazji oraz szczęścia, by znaleźć się w odpowiednim miejscy
w odpowiednim czasie i spotkać tam ludzi ze szczęśliwą ręka.

Po lekturze tej książki będziesz wiedział, jak samodzielnie sterować swoją finansową przyszłością: tak by nie zależeć od banków, doradców finansowych, by pieniądze każdego dnia nie przeciekały ci przez palce. Słowem zachować finansową niezależność.

Pułapek finansowych, które mogą uczynić z ciebie bankruta, jest mnóstwo. Ta książka to zestaw rad – popartych wieloma przykładami wziętymi z życia czytelników. A także z doświadczenia i z błędów, które autor sam popełnił.

Dwie trzecie Polaków nie ma żadnych oszczędności, zaś do systematycznego oszczędzania pieniędzy przyznaje się co dziesiąty z nas. A pozostali? W dzisiejszych, burzliwych czasach nie mieć zabezpieczenia finansowego, to jak przed ulewą wyjść bez parasola. Ta książka będzie dla Twojego portfela takim właśnie parasolem.

Z książki dowiesz się m.in.:
- Jak używać z głową pieniędzy w podróży?
- Jak nie dać się nabrać przy ubezpieczeniu życia i majątku?
- Gdy nie starcza na raty. Jak wyplątać się z kłopotów z kredytem?
- Emerytura bez tajemnic. Cztery pomysły na życie (prawie) bez ZUS-u.

Maciej Samcik - dziennikarz ekonomiczny, szef Pieniędzy Ekstra, czwartkowego dodatku konsumenckiego „Gazety Wyborczej”, laureat prestiżowych nagród dziennikarskich, w tym Grand Press dla najlepszego dziennikarza specjalistycznego. Od 17 lat opisuje pułapki finansowe w „Gazecie Wyborczej”, a od ponad pięciu – w popularnym blogu „Subiektywnie o finansach”. W tym czasie udało mu się wyciągnąć z finansowych tarapatów setki, a może i tysiące ludzi.

Informacje dodatkowe o 100 potwornych opowieści o pieniądzach czyli jak żyć, zarabiać i wydawać z głową:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2014-04-16
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-268-1323-8

Kup książkę 100 potwornych opowieści o pieniądzach czyli jak żyć, zarabiać i wydawać z głową

100 potwornych opowieści o pieniądzach czyli jak żyć, zarabiać i wydawać z głową - opinie o książce

Avatar użytkownika - slk
slk
Przeczytane:2014-04-23, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2014, Moje ebooki, z publio,
Moje pierwsze kieszonkowe. Jak od małego zarabiać miliony
Maciej Samcik0
Okładka ksiązki - Moje pierwsze kieszonkowe. Jak od małego zarabiać miliony

Jeśli chcesz, żeby twoje dziecko nie było finansowym fajtłapą, ryzykantem lub utracjuszem, od najmłodszych lat powinieneś uczyć je oszczędności, liczenia...

Jak inwestować i pomnażać oszczędności?
Maciej Samcik0
Okładka ksiązki - Jak inwestować i pomnażać oszczędności?

Poznaj rady doświadczonego dziennikarza i inwestora. Maciej Samcik przeprowadzi cię przez labirynt różnych metod inwestowania i uchroni przed popełnieniem...