Opis ksiązki
Kup Teraz

13 małych błękitnych kopert

Ocena ( 3 osoby )
3.3
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2007
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-237-8467-8
Liczba stron: 336
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - 13 małych błękitnych kopert
Niezwykła książka o podróży, sztuce, miłości i dorastaniu Wzruszająca powieść drogi dla nastolatków! Siedemnastoletnia Ginny otrzymuje w spadku po ukochanej ciotce 13 małych niebieskich ponumerowanych kopert. W pierwszej znajduje 1000 dolarów i szczegółowe instrukcje, jak kupić bilet lotniczy do Londynu oraz prośbę, aby udała się tam niezwłocznie i otworzyła kolejny list dopiero na miejscu. Wyrusza w tę niezwykłą podróż po całej Europie podążając śladami ciotki, jej niezwykłych losów i tajemnic, aby powoli odkrywać sekret szczęścia i niepowtarzalnej urody życia. Tłem dla tej opowieści są Edynburg, Paryż, Rzym, Amsterdam, zimne fiordy Skandynawii, gorąca plaża na Korfu i wiele innych zakątków.
Recenzja
mrowka Linia koment
Na półkach:

Siedemnastoletnia Ginny Blackstone otrzymuje pewnego dnia list. List w małej błękitnej kopercie. List od szalonej ciotki uciekinierki, Peg. Zawiera on propozycję podjęcia zmodyfikowanej gry z dziecinnych lat. Dawniej mała Ginny bawiła się ze swoją ciotką w „Dziś mieszkam w...”. Do zmiany krajobrazu i miejsca zamieszkania wystarczała jej zwykle odrobina wyobraźni. Teraz ciotka proponuje Virginii ulepszoną, dorosłą wersję zabawy. Do listu dołącza 1000 dolarów na bilet w jedną stronę z Nowego Yorku do Londynu i wskazówki, co zrobić dalej

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Nimphelos plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-07-14, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2016,Z biblioteki,
Każdy kto marzy o szalonej podróży, a w rzeczywistym świecie nie może sobie na nią pozwolić, powinien sięgnąć po tą książkę. Ja przeżyłam z nią wielką przygodę i mogę naprawdę gorąco polecić ją innym!
natalia6202 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-16, Ocena: 1, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2016,
Niezwykła książka o podróży, sztuce, miłości i dorastaniu Wzruszająca powieść drogi dla nastolatków! Siedemnastoletnia Ginny otrzymuje w spadku po ukochanej ciotce 13 małych niebieskich ponumerowanych kopert. W pierwszej znajduje 1000 dolarów i szczegółowe instrukcje, jak kupić bilet lotniczy do Londynu oraz prośbę, aby udała się tam niezwłocznie i otworzyła kolejny list dopiero na miejscu. Wyrusz w tę niezwykłą podróż po całej Europie podążając śladami ciotki, jej niezwykłych losów i tajemnic, aby powoli odkrywać sekret szczęścia i niepowtarzalnej urody życia. Tłem dla tej opowieści są Edynburg, Paryż, Rzym, Amsterdam, zimne fiordy Skandynawii, gorąca plaża na Korfu.

Opis książki wzięty ze strony lubimyczytac.pl. Dlaczego sama go nie napisałam?
Odpowiedź jest prosta. Książka jest nudna i przebrnęłam przez zaledwie 100 stron.
I tak, uważam, że mój czas został zmarnowany.
Od książki oczekiwałam czegoś lepszego. Ładna okładka i zachęcający opis, skłoniły mnie do jej zakupu.
W książce brakuje mi dialogów. Ginny jest ciamajdą, najgorszą książkową ciamajdą, o jakiej kiedykolwiek przeczytałam. Zamiast większej ilości dialogów, autorka wolała wypisać milion niepotrzebnych londyńskich nazw m.in ulic, dworców, autobusów, czyli "flaki z olejem".
Książka bardzo często nudzi i męczy. Styl autorki jest totalną tragedią, a może to tłumacz zawalił sprawę? Po części na pewno jest to gwóźdź autorki.
Wątek powoli kwitnącej miłości Ginny i Keitha był wręcz żałosny. Ona nieśmiała szara myszka, on bandyta, który został aktorem.
Już nawet nie będę wspominała o wielu niedopowiedzeniach w książce. Ginny jest w jednym miejscu, za chwilę w drugim i dochodzi do tego, że się idzie zgubić w książce.
Tak samo jak zakupiła 70 biletów a Keith zaczął mówić o 300. Nie wiem, czy to była ironia z jego strony, czy też prawda. Nie dało się tego poznać.
Jeśli chodzi o ciotkę Ginny, która nie żyje, uważam, że mimo, iż jej nie ma w świecie Ginny, jest najlepszą postacią. Tak! Martwa osoba jest najlepszą, zwariowaną i zakręconą postacią. Jak to możliwe? Nie mam pojęcia.
Szczerze nie polecam tej książki, według mnie jest straszna i z pewnością do niej nigdy nie wrócę.
elka2000 plusminus Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
Zabawna, momentami wzruszająca powieść. Bardzo ,,życiowa,,. Generalnie występuje tu wartka akcja i fajny przebieg wydarzeń. Polecam!
Mariita plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-08-23, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Książka sprawia pozory nieciekawej, ale gdy tylko zacznie się ją czytać wciąga niesamowicie... Lekka i przyjemna lektura na zimowe wieczory :)
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Przeczytane:2014-12-25, Na półkach: Przeczytałem,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów