Łukaszenka. Niedoszły car Rosji

Twierdzi, że w czasie suszy zsyła rolnikom deszcz, choć póki co nie jest jeszcze Bogiem. Od zapewniania, że jest „kimś troszkę więcej”, ma swoich ludzi.

Kim naprawdę jest Aleksander Łukaszenka? Dyktatorem krwawo rozprawiającym się z opozycją czy skutecznym politykiem zapewniającym Białorusinom upragnioną stabilizację? Czy to prawda, że przychylność deputowanych zdobywał, ofiarując im kilogramy ogórków? W co naprawdę wierzy? Czy trzyma Rosję na smyczy? Czy stanowi zagrożenie dla Polski? Czy po ukraińskim Majdanie symbolem kolejnej rewolucji zostanie Plac Niepodległości w Mińsku?

Małgorzata Nocuń i Andrzej Brzeziecki, specjalizujący się w tematach dotyczących Europy Wschodniej, przyglądają się niezwykłej karierze byłego dyrektora sowchozu. W pełnej tragikomicznych anegdot i przerażających faktów opowieści zdradzają, jakimi metodami utrzymuje władzę od dwudziestu lat, kim są ludzie z jego najbliższego otoczenia oraz kto i kiedy przejmie po nim władzę.

Informacje dodatkowe o Łukaszenka. Niedoszły car Rosji:

Łukaszenka. Niedoszły car Rosji - opinie o książce

Avatar użytkownika - TakiGosc
TakiGosc
Przeczytane:2014-06-12, Ocena: 5, Przeczytałem,
„Łukaszenka. Niedoszły car Rosji” to wstrząsająca książka, jak sam reżim panującego na Białorusi dyktatora. Od dwudziestu już lat Aleksander Łukaszenka dzierży władzę na Białorusi, zmieniając pod siebie prawo, fałszując wybory, delegalizując niewygodne instytucje czy mordując opozycjonistów. Niestety, póki co na zmianę się nie zanosi…
Avatar użytkownika - Plewka
Plewka
Przeczytane:2014-06-06, Ocena: 5, Przeczytałem,
Dużo się ostatnio mówi o Ukrainie, ale niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że równie ciekawe pod względem napięć politycznych rzeczy dzieją się u naszego innego wschodniego sąsiada – Białorusi. Świetna książka „Łukaszenka. Niedoszły car Rosji” pokazuje w zbliżeniu realia życia za wschodnią granicą i trzeba przyznać, że to obraz wstrząsający. Aleksander Łukaszenka to bodaj ostatni dyktator Europy (sam lubi tak o sobie mówić), który zachowuje się, jakby ZSRR nigdy się nie skończyło. Co więcej, nikt – ani Unia Europejska, ani Rosja – nie znajduje sposobu by raz na zawsze przepędzić tego prostaka w przebraniu polityka. Książka Brzezieckiego i Nocuń podgrzewa temperaturę, budzi złość i zaangażowanie, prowokuje do myślenia o innej Białorusi. Zachęcam do tej naprawdę ożywczej i pobudzającej lektury, warto.
Avatar użytkownika - MarekN
MarekN
Przeczytane:2021-04-29, Ocena: 5, Przeczytałem,

Jedyny taki przywódca na świecie, najdłużej sprawujący urząd prezydent w Europie, prawdziwy skansen minionej epoki, od lat jedyny polityk na Białorusi, bezkompleksowy partner Rosji, zwinny lawirant między Rosją, a Unią Europejską, człowiek, który potrafi manipulować nie tylko małą, całkowicie mu podporządkowaną Białorusią, ale całym światem. O tym i nie tylko możemy dowiedzieć się z książki o Aleksandrze Łukaszence - niedoszłym carze Rosji.

Avatar użytkownika - annadral
annadral