Martwy dla świata

Sookie ratuje półnagiego wampira z amnezją, nie wie jednak, że trafi w sam środek wojny, którą toczą między sobą czarownice, wilkołaki i wampiry!

Sookie Stackhouse pracuje jako kelnerka w małomiasteczkowym pubie w Luizjanie. Jest ładna i dobrze wykonuje swoją pracę. Niestety, nierzadko bywa samotna i ma niewielu przyjaciół, ponieważ nie każdemu podoba się jej dar - dar telepatii. Zresztą, Sookie również niechętnie spotyka się ze zwykłymi mężczyznami, którym potrafi czytać w myślach.Woli towarzystwo wampirów, do umysłów których nie jest w stanie zajrzeć. Może właśnie z tego względu zabiera do domu półnagiego Erica… Eric nie pamięta zdarzeń z przeszłości i nie wie, kim jest, lecz Sookie go zna, tyle że... Kiedyś był potężnym, przerażającym luizjańskim szeryfem,a teraz - gdy cierpi na amnezję - zmienia się w słodkiego, wrażliwego, bezradnego przystojniaka, któremu dziewczyna nie potrafi odmówić pomocy ani... swoich wdzięków.

W trakcie prywatnego śledztwa Sookie odkrywa, że czarownica, która pozbawiła Erica pamięci, nastaje także na jego życie. Konflikt narasta, a stąd już prosta droga do potyczki, w której wampiry i wilkołaki zjednoczą się przeciwko groźnym czarownicom.

Stanowiące połączenie gotyckiego thrillera z horrorem powieści Charlaine Harris, z Sookie Stackhouse w roli głównej, opowiadają o świecie mieszkających na Południu Stanów Zjednoczonych istot nadnaturalnych: wampirów, wilkołaków i zmiennokształtnych. Ich przygody bywają zabawne, choć częściej tak przerażające, że mogą przyprawić czytelnika o nocne koszmary.

Informacje dodatkowe o Martwy dla świata:

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2010-06-30
ISBN: 978-83-7480-172-0

Kup książkę Martwy dla świata

Martwy dla świata - opinie o książce

Avatar użytkownika - esperanza
esperanza
Przeczytane:2014-12-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam,
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2013-08-20, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 (190) książek w 2013, E-booki, Fantastyka, Mam,
Teraz to juz mamy cala menazerie: wampiry, wilkolaki i inne zmiennoksztaltne oraz czarownice. Pomieszanie z poplataniem. I jak to sie mowi: co za duzo, to nie zdrowo. I tu sie sprawdza. Mamy tu przeglad praktycznie wszystkich dotychczas pojawiajacych sie bohaterow. Bill wyjezdza do Peru. Eric traci pamiec i zamieszkuje z Sookie. W tym wszystkim jeszcze jej brat gdzies znika. Moze i mozna by z tego zrobic fajna akcje, ale za duzo tu dluzyzn. Czary dopelnia jeszcze romans Sookie i Erica. A niby dziewczyna taka zakochana byla w Billu. Nie zdziwie sie, gdy w jej lozku znajdzie sie wiecej wampirow czy wilkolakow.
Avatar użytkownika - olasob17
olasob17
Przeczytane:2013-03-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Robi się ciekawie i Eric stał się tak cudnie nieporadny. Pochłonęłam w niecałe 2 dni :)
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-08-04, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
"Martwy dla świata" jest bez wątpienia najlepsza z dotychczasowych powieści o wampirach autorstwa Harris Charlaine. prosty język, logiczne sytuacje, dużo humoru i przede wszystkim ten niesamowity klimat grozy..
Avatar użytkownika - blackithilien
Przeczytane:2016-03-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Łatwo przyszło, łatwo poszło. Aurora Teagarden
Charlaine Harris0
Okładka ksiązki - Łatwo przyszło, łatwo poszło. Aurora Teagarden

Aurora ,,Roe" Teagarden - bystra detektyw amator - po raz kolejny staje w obliczu tajemnicy. Tym razem może bardzo wiele zyskać, lub... stracić wszystko...

Z jasnego nieba. Aurora Teagarden
Charlaine Harris0
Okładka ksiązki - Z jasnego nieba. Aurora Teagarden

Aurora ,,Roe" Teagarden - bystra i przenikliwa okularnica ponownie doradzająca mieszkańcom Lawrenceton zza bibliotecznego biurka - tym razem ma nie lada...