Okładka książki - Imieniny

Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-60773-19-2
Dodał/a książkę: Autor X

Nowe wydanie. Akcja powieści rozpoczyna się w dniu świętego Walentego, kiedy to Borejkowie świętują nieco spóźnione imieniny dwóch Grzegorzy, męża i syna Gabrysi, kończy się zaś w dniu imienin Róży Pyziakówny, na których jednak solenizantka nie pojawia się, zajęta bez reszty swoim bujnym życiem uczuciowym. Pomiędzy tymi dwiema datami czytelnik jest świadkiem uroczystości na cześć kilku innych osób, wśród których szczególnie wyróżnia się sposób świętowania imienin przez Gabrielę.

Kup książkę

Avatar użytkownika - zakrecona8
zakrecona8
Przeczytane:2017-02-10, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2017, Przeczytane,
Zapraszam na: zksiazkawdloni8.blogspot.com "Słabość jest rzeczą ludzką. Lecz pokonywanie słabości jest rzeczą ludzką godną podziwu." "Imieniny" sporo namieszały w życiu wielu bohaterów Jeżycjady. W tej części możemy obserwować, w mniejszym lub większym stopniu, trudy dojrzewania obu Pyziakówien. Największe zmiany zaszły jednak w życiu najstarszej córki Gabrysi, Pyzy. Kolejna część serii nie rozczarowuje, lektura nadal jest naturalna i prawdziwa. Zarówno Tygrys, jak i Róża przeżywają swoje pierwsze miłości. Laura jednakże nieodwzajemnioną, za to Pyza spotyka się z ogromnym zainteresowaniem ze strony młodych mężczyzn - trzech braci Lelujków (młodsi bracia Jacka Lelujki znanego nam z lektury "Opium w rosole") oraz klasowego prymusa Fryderyka Schoppe, który przez długi czas zwyczajnie działa Róży na nerwy. Cała akcja dzieje się w okresie od spóźnionych imienin książkowych Grzegorzów, aż do imienin Róży, która swoją drogą w ogóle się na nich nie pojawia... Zostawię Was w niepewności, który z mniej lub bardziej przystojnych kawalerów zdobył serce starszej Pyziakówny. Mimo wszystko była to miłość zapisana w gwiazdach. ;) Historia kończy się z pewnością nieoczekiwanie. Warto dotrwać do końca, by poznać piękną miłosną opowieść, której ciąg dalszy będzie na pewno jednym z wątków kolejnych tomów Jeżycjady. Reasumując, "Imieniny" według mnie to przede wszystkim piękna historia pierwszej miłości, która rozkwita dość szybko, ale czy ten pośpiech dobrze jej wróży dowiemy się w kolejny ...
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2015-08-05, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Świetna powieść, wielu bohaterów i dużo się dzieje. Kilka osób obchodzi imieniny, co prowadzi do różnych perypetii. Bardzo dobrze się czyta.
Avatar użytkownika - greenlady
greenlady
Przeczytane:2013-10-24, Ocena: 5, Przeczytałem,
Wspaniała Róża i buńczuczny Tygrys. Uwielbiam wszystkie jeżycjadowe pozycje M.Musierowicz.
Avatar użytkownika - rebellion
rebellion
Przeczytane:2010-06-03, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Bardzo sympatyczna i zabawna powieśc. Pani Małgorzata Musierowicz doskonale potrafi dotrzec do młodzieży. Jej książki są pełne humoru, miłośi, przyjaźni.
Avatar użytkownika - Nisiek

...

Kłamczucha
Małgorzata Musierowicz0
Okładka ksiązki - Kłamczucha

Aniela Kowalik nie była pięknością. Miała wszak dużo tego, co się nazywa urokiem osobistym.I ta właśnie Anielka przeżyła wielką miłość. Nad morzem, w swej...