Okładka książki - Samo dzielny. Lepiej wie

Samo dzielny. Lepiej wie

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2016-04-06
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-281-1428-9
Liczba stron: 32
Tytuł oryginału:
Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 0 (0 głosów)

Samo lubi chodzić do przedszkola, ale kiedy zamienia się w słonia, ani myśli tam iść. Przecież chyba nawet Kluska się domyśla, że miejsce słoni jest w zoo! Rodzice mówią, że trzeba? Dzisiaj to Samo lepiej wie!

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:2016-09-29, Przeczytałem,

Trzyletni Samo jest podobno bardzo samodzielny. Tak twierdzą rodzice i pani Róża, przedszkolanka. Chłopiec bardzo się przejął tym faktem i postanowił udowodnić wszystkim, że tak właśnie jest. Wszystko chce robić sam, bo przecież „lepiej wie”, co jest dobre, a co złe. I jest konsekwentny w swoich działaniach. Na przykład więc gdy zamienia się w słonia, nie może przecież chodzić do ukochanego przedszkola, bo przecież słonie mieszkają w zoo...

 

Chłopiec, choć wszystko wie najlepiej, nie ustaje w poszukiwaniach odpowiedzi na swoje pytania. A jest ich sporo. Utożsamiając się ze słoniem, stara się robić wszystko „po słoniowemu”, co prowadzi do zabawnych sytuacji, ale też pokazuje codzienne czynności w innym kontekście, podkreślając tym samym ich znaczenie. Samo przekonuje się na własnej, słoniowej skórze, jak ważne jest mycie zębów, zjedzenie pożywnego śniadania, a piosenka „Cztery zielone słonie” staje się motywem przewodnim całego dnia.

 

Rodzice muszą mu wiele tłumaczyć, ale czynią to prostym, przystępnym językiem, powołując się na zabawne przykłady, co przemawia do wyobraźni dzieci. Okazują się też mistrzami negocjacji, co stanowi umiejętność niezbędną w przypadku każdego rodzica. Podczas lektury dzieci z kolei chichoczą i proszą, by czytać opowieść o Samo wielokrotnie, co jest najlepszą recenzją książki dla najmłodszych.

 

Zaletą książki jest humor sytuacyjny i adekwatne do treści ilustracje, które pobudzają wyobraźnię i wręcz proszą się o ich dokończenie. Wydawca zadbał również o zamieszczenie w książce kolorowanki. A dla rodziców – poradnika psychologicznego, który pomaga zrozumieć ukrytą treść książeczki.

Link do recenzji
Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:2016-09-29, Przeczytałem,

Trzyletni Samo jest podobno bardzo samodzielny. Tak twierdzą rodzice i pani Róża, przedszkolanka. Chłopiec bardzo się przejął tym faktem i postanowił udowodnić wszystkim, że tak właśnie jest. Wszystko chce robić sam, bo przecież „lepiej wie”, co jest dobre, a co złe. I jest konsekwentny w swoich działaniach. Gdy zamienia się w słonia, nie może przecież chodzić do ukochanego przedszkola, bo przecież słonie mieszkają w zoo... Chłopiec, choć wszystko wie najlepiej, nie ustaje w poszukiwaniach odpowiedzi na swoje pytania, a jest ich sporo. Utożsamiając się ze słoniem, stara się robić wszystko „po słoniowemu”, co prowadzi do zabawnych sytuacji, ale i pokazuje codzienne czynności w innym kontekście, podkreślając tym samym ich znaczenie. Samo przekonuje się na własnej, słoniowej skórze, jak ważne jest mycie zębów, zjedzenie pożywnego śniadania, a piosenka „Cztery zielone słonie” staje się motywem przewodnim całego dnia.

 

Rodzice muszą mu wiele tłumaczyć, ale robią to prostym, przystępnym językiem, powołując się na zabawne przykłady, co przemawia do wyobraźni dzieci. Okazują się też mistrzami negocjacji, co zna każdy rodzic. W czasie lektury dzieci chichoczą i proszą, by przeczytać jeszcze raz i jeszcze, co jest najlepszą recenzją książki dla najmłodszych.

 

Zaletą książki jest humor sytuacyjny i adekwatne do treści ilustracje, które pobudzają wyobraźnię i aż się proszą o dokończenie. Wydawca zadbał o kolorowankę. A dla rodziców – o poradnik psychologiczny, który pomaga zrozumieć ukrytą treść książeczki.

Inne książki autora
Basia i alergia & Basia i taniec
Zofia Stanecka0
Okładka ksiązki - Basia i alergia & Basia i taniec

Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dla Twojego dziecka. Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie...

Basia uczy. Dwulatki
Zofia Stanecka0
Okładka ksiązki - Basia uczy. Dwulatki

Basia uczy to seria zeszytów aktywizujących. Poszerzają wiedzę dziecka, ćwiczą logiczne myślenie, rozwijają wyobraźnię. Seria przeznaczona jest dla dzieci...

Top 5 książek
Złodziejka książek
Markus Zusak
Okładka książki - Złodziejka książek
Ostatnia królowa
Gortner C.W.
Okładka książki - Ostatnia królowa
Dziewczyny z Syberii
Anna Herbich
Okładka książki - Dziewczyny z Syberii
Reklamy