Świadczenie przez prawników zagranicznych pomocy prawnej w Polsce. Komentarz

Ustawa o świadczeniu przez prawników zagranicznych pomocy prawnej w Rzeczpospolitej Polskiej zajmuje szczególne miejsce wśród regulacji, których celem jest dostosowanie prawa polskiego do prawa wspólnotowego. Stanowi bowiem ona znaczący krok w kierunku uporządkowania rynku usług prawniczych w Polsce, na którym prawnicy zagraniczni działają już od kilkunastu lat, a także jednocześnie odpowiada powszechnej na świecie tendencji - rozwojowi międzynarodowej praktyki prawniczej.Publikacja składa się z czterech części, których najobszerniejszą i najistotniejszą stanowi klasyczny komentarz do ustawy. W tezach zamieszczonych pod poszczególnymi artykułami omawiane są zagadnienia związane ze świadczeniem w Polsce usług prawniczych zarówno przez prawników z Unii Europejskiej, jak i spoza niej.Ponadto książka zawiera omówienie regulacji unijnych dotyczących transgranicznego wykonywania zawodu prawnika. Cenne uzupełnienie stanowi angielski tekst ustawy o świadczeniu przez prawników zagranicznych pomocy prawnej w Rzeczypospolitej Polskiej oraz jej omówienie, także w języku angielskim. Wybór aktów prawnych uwzględnia dyrektywy dotyczące omawianych w książce zagadnień.Autorzy są prawnikami, specjalizują się w tematyce prawa wspólnotowego i publicznego.

Informacje dodatkowe o Świadczenie przez prawników zagranicznych pomocy prawnej w Polsce. Komentarz:

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 83-7334-271-0

Kup książkę Świadczenie przez prawników zagranicznych pomocy prawnej w Polsce. Komentarz

Świadczenie przez prawników zagranicznych pomocy prawnej w Polsce. Komentarz - opinie o książce