OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Świadectwo

Ocena ( 5 osób )
4.6
Wydawnictwo: TBA
Data wydania: 2007
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788392288213
Liczba stron: 232
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Książka - wyznanie, której zakres obejmuje lata w Polsce (1966-1978) i lata pontyfikatu (1978-2005). Wspomnienia zebrał włoski watykanista polskiego pochodzenia Gian Franco Svidercoschi. Słowami kardynała Dziwisza opowiadana jest historia Jana Pawła II, podkreślająca jego postawę i osobowość podczas przełomowych wydarzeń, takich jak upadek muru berlińskiego czy 11 września, jego podróże, epokowe decyzje, ale również codzienność, modlitwy i choroby. To niepublikowane wcześniej materiały, przedstawiające portret wielkiego człowieka naszych czasów. W książce są także wspomnienia, dotyczące zamachu na Jana Pawła II, pobytu papieża w klinice Gemelli oraz sieci podsłuchów, jaką Karol Wojtyła był otoczony w Krakowie, czego jako przyszły papież był świadom. "Byłem przy nim prawie czterdzieści lat. Najpierw przez dwanaście lat w Krakowie, a potem przez kolejnych dwadzieścia siedem w Rzymie.Zawsze przy nim. Zawsze u jego boku.A teraz, w chwili śmierci, poszedł sam. (...) Po tamtej stronie, kto mu towarzyszy?" - kard. Stanisław Dziwisz Kardynał Stanisław Dziwisz urodził się 27 Kwietnia 1939 w Rabie Wyżnej w Polsce. Wyświęcony na księdza przez Karola Wojtyłę w 1963, dołączył do jego personelu jako osobisty sekretarz i piastował to stanowisko aż do śmierci Papieża w 2005 roku. 3 czerwca 2005 roku , Benedykt XVI mianował go arcybiskupem Krakowa, po czym podniósł go do godności kardynała 24 marca 2006. Prowadzący rozmowę z kardynałem - Gian Franco Svidercoschi urodził się w Ascoli Piceno we Włoszech. Pisarz i dziennikarz, był korespondtentem ANSY na II soborze Watykańskim i pełnił funkcję redaktora naczelnego gazety "Osservatore Romano" .
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
jagna1978 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-21, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Książka opisuje osobiste wspomnienia kardynała Dziwisza zwiazane z Papierzem Janem Pawłem II .Przyznam,ze spodziewalam sie ,że beda to naprawde osobiste wspomnienia przyjaciela o przyjacielu ale troche sie zawiodlam bo ksiazka napisana jest sztywno i z pewnna rezerwa.Czytałam już wiele podobnych ksiazek o życiu Papierza i z przykrościa stwierdzam,ze i ta niczym mnie nie zaskoczyla ale to tylko moja opinia i moje odczucia.
just_monca plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-03-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Bardzo osobisty portret Papieża Jana Pawła II, przedstawiony przez kardynała Dziwisza. Wzruszająca opowieść o przyjaźni i oddaniu.
kalola plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Mam,
Jan Paweł II, jest postacią która swoją historią, postawą do świata i człowieka ukazuje siłę jaka drzemie w sercu człowieka otwartego na życie i przyjmującego z otwartymi ramionami to co ofiarował mu los.

,,Świadectwo", to przejmująca opowieść kardynała Andrzeja Dziwisza przyjaciele Karola Wojtyły ukazująca drogę jaką przeszedł papież - jego lata młodzieńcze, pontyfikat i śmierć. Poprzez słowa ofiaruje czytelnikowi możliwość zbliżenia się do tej wyjątkowej postaci. Na kartach wspomnień poznajemy nie tylko samą historię, ale przede wszystkim odkrywamy uczucia i emocje jakie panowały w sercach Jana Pawła II, Andrzeja Dziwisza i innych osób które na zawsze połączyły swój los z życiem Karola Wojtyły.
KsiazkowoLC plusminus Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Życie u boku Jana Pawła II widziane oczyma Jego wieloletniego przyjaciela i współpracownika - kardynała Stanisława Dziwisza, który w niniejszej książce zawarł także bardzo osobiste przeżycia z ostatnich chwil spędzonych przy łóżku umierającego papieża...
KKS Linia koment
Przeczytane:2017-02-12, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,2010,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
helena610 Linia koment
Przeczytane:2016-10-11, Na półkach: Przeczytałem,52 książki (2016),
KasiaiDaniel Linia koment
Przeczytane:2013-11-13, Na półkach: Przeczytałem,
break
Okładka - Świadectwo Świadectwo
Dziwisz Stanisław
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów