Źli Niemcy

Szaleńcy i ludzie wielkiej wiary. Zbrodniarze i gorliwi wykonawcy rozkazów. Oportuniści i wizjonerzy. Ludzie w większości z drugiego planu, którzy tworzyli światową historię.

„Źli Niemcy” opowiadają o wojnach, zbrodniach, wynalazkach, politycznych intrygach, walce wywiadów i rozliczaniu się z przeszłością. To historia dwudziestowiecznych Niemiec, spisana na podstawie 16 życiorysów.

Cyklon B, substancja, którą w fabrykach śmierci Niemcy wymordowali miliony ludzi powstał dzięki przełomowym badaniom chemika Fritza Habera. Badania antropolożki Evy Justin doprowadziły do zagłady setek tysięcy europejskich Romów. Wernher von Braun zanim wysłał Amerykanów na Księżyc, konstruował rakiety, którymi Niemcy bombardowali Londyn. Herbert von Karajan, jeden z najsłynniejszych dyrygentów świata, karierę zawdzięcza Josefowi Goebbelsowi, głównemu propagandziście III Rzeszy.

Informacje dodatkowe o Źli Niemcy:

Źli Niemcy - opinie o książce

Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2016-01-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Książka biograficzna a może historia Niemiec, zaczynająca się od czasów II wojny światowej? Autor podjął się zadania, które momentami było wyzwanie: przybliżył historie znanych i mniej znanych Niemców, którzy na trwałe zapisali się w historii współczesnej. Jest historia Margot Honecker, która jest jedną z nielicznych kobiet opisanych w gronie mężczyzn, wśród których znalazł się również kat Woli. O tym, jak potoczyło się życie niemieckich bohaterów, zwykle mało pozytywnych, oraz o tym, jak Niemcy rozliczają się po latach z obciążeniem wojennych doświadczeń - o tym są "Źli Niemcy".
Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2016-11-30, Ocena: 4, Przeczytałam,
Wojna lekarzy Hitlera
Bartosz T. Wieliński0
Okładka ksiązki - Wojna lekarzy Hitlera

Lekarze, którzy zostali zbrodniarzami Sympatyczny elegancik Karl Brandt oraz nielubiany flejtuch Theo Morell to dwaj lekarze, którym Adolf...