Okładka książki - Znajdź kropki

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: czytam

Publikacje kierowane do najmłodszych – ale coraz częściej także do dorosłych już czytelników – zachwycają nie tylko starannością przygotowania, niebanalną szatą graficzną, ale przede wszystkim przejrzystością i pomysłowością. Coraz częściej znaleźć można też na rynku wydawniczym tytuły, które wpisują się w nurt mniej znaczy więcej – książki, które w swoim minimalizmie aż kipią od „przemycanej” pod pozorami prostoty treści. Świetnym tego przykładem może być publikacja Andy Mansfielda Znajdź kropki.

Znajdź kropki to zdecydowanie więcej niż tradycyjna książka. Obok ograniczonego do minimum tekstu, zdań rozpoczynających się słowem „znajdź”, z każdą kolejną stroną czytelnik dostrzeże w publikacji coraz bardziej pomysłowe papierowe budowle, labirynty i instalacje. I właśnie przy tych niesamowitych papierowych – często trójwymiarowych – projektach czytelnik ma do wykonania tylko jedno zadanie: musi znaleźć podaną w zadaniu liczbę kropek w danym kolorze. Chociaż zadanie wydaje się banalnie proste, możliwości i sposobów dojścia do celu jest bardzo dużo. Autor w poszukiwaniu rozwiązania proponuje bowiem nie tylko obracanie czy przekręcanie książki, ale też ponoszenie ruchomych elementów, zginanie ich, delikatne popychanie czy zaglądanie pod nie.

Książka Andy’ego Mansfielda wykonana jest z wielką dbałością o szczegóły. Papierowe elementy przygotowano bardzo starannie, jednak należy równocześnie pamiętać też o tym, że są one na tyle delikatne, że mogą zostać uszkodzone przez najmłodsze dzieci. Wydawca w związku z tym zastrzega, że książka kierowana jest do odbiorców, którzy skończyli już sześć lat. Tu prawdopodobieństwo przypadkowego rozerwania czy uszkodzenia papierowych elementów jest z pewnością zdecydowanie mniejsze.

Kropki, główni bohaterowie publikacji Mansfielda, to nie do końca regularne kolorowe plamy, które uzyskać można, odbijając czubek zanurzonego wcześniej w farbie pędzla na białej kartce papieru. Feeria barw, kropki wielkie i te całkiem malutkie wprowadzają odbiorcę w dobry nastrój i nie pozwalają oderwać się od książki do momentu, gdy wszystkie zadania będą już rozwiązane.

Znajdź kropki to publikacja relaksująca, to sposób na to, by na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i błogo oddać się przyjemności rozwiązywania kolorowych zagadek. Jeszcze do niedawna rolę odstresowujących publikacji pełniły wszelkiego rodzaju kolorowanki dla dorosłych, które – oczywiście poza swoim głównym zadaniem (odstresowaniem) – zabierały także sporo czasu. Znajdź kropki to książka niewielkich rozmiarów, którą można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie i z dobrodziejstw której można – szybko – korzystać w każdej wolnej chwili.

Książkę Andy’ego Mansfielda warto przeglądać także z młodszymi dziećmi. Publikacja z pewnością rozbudzi u maluchów pokłady kreatywności i pomysłowości w poszukiwaniu odpowiedzi na polecenia autora.

Link do recenzji

Dzisiaj przybywam do Was z recenzją książeczki dla dzieci od Wydawnictwa Mamania. Znajdź kropki autorstwa Andy'ego Mansfielda, to publikacja dedykowana dla maluchów powyżej szóstego roku życia. Niemniej mój synek ma 5 lat i doskonale odnajduje się w temacie, jedynie mama czyta mu polecenia, co ma w danej chwili zrobić.

Książeczka jest przestrzenna, czy jak kto woli trójwymiarowa. Dziecko ma do wykonania 10 zadań typu: pociągnij, popchnij, podnieś, obróć, przekręć, zagnij, popatrz i zajrzyj. Co ciekawe z każdym kolejnym zadaniem, należy znaleźć o jedną kropkę więcej, niż na poprzedniej stronie. Maluch uczy się nie tylko liczyć do 10, ale też koncentracji, myślenia, kolorów, które nawiasem mówiąc, są tutaj bardzo intensywne, przy czym jednocześnie się bawi.

Dla niektórych minusem może stanowić monotematyczność książki, bowiem oprócz szukania kolorowych kropeczek, nic się tutaj nie dzieje. Kolejny minus to cena, ponieważ na okładce widnieje 49,90 zł. Szukałam w sieci i znalazłam kilka stron, na których można ją kupić, nieco taniej. Czego się nie robi dla naszych pociech?

Mój synek oszalał na punkcie tej książeczki. Nie można jej odmówić pomysłowości, bo jest oryginalna, wcześniej nie spotkałam podobnej. Publikacja zasługuje na uznanie, dlatego że jest starannie wydana, a jej kartonowe strony z pewnością uchronią ją przed zwinnymi paluszkami naszych pociech, brudem, jedzeniem, czy upadkiem. Polecam.

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:2016-09-23, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki w 2016 roku, Książki dla dzieci,

Publikacje kierowane do najmłodszych - ale coraz częściej także do tych już dorosłych - czytelników zachwycają nie tylko starannością przygotowania, niebanalną szatą graficzną, ale przede wszystkim przejrzystością i pomysłowością. Coraz częściej znaleźć można też na rynku wydawniczym tytuły, które wpisują się w nurt ,,mniej znaczy więcej" - książki, które w swoim minimalizmie aż kipią od ,,przemycanej" pod pozorem prostoty treści. Świetnym tego przykładem może być publikacja Andy Mansfielda ,,Znajdź kropki".

,,Znajdź kropki" to coś zdecydowanie więcej niż tradycyjna książka. Obok ograniczonego do minimum tekstu, zdań rozpoczynających się słowem ,,znajdź", z każdą kolejną stroną czytelnik znajdzie w publikacji coraz bardziej pomysłowe papierowe budowle, labirynty i instalacje. I właśnie przy tych niesamowitych papierowych - często trójwymiarowych - projektach czytelnik ma do wykonania tylko jedno zadanie: musi znaleźć podaną w zadaniu liczbę kropek w danym kolorze. Chociaż zadanie wydaje się być banalnie proste, możliwości i sposobów dojścia do celu jest bardzo dużo. Autor w poszukiwaniu rozwiązania proponuje bowiem nie tylko obracanie czy przekręcanie książki, ale też ponoszenie ruchomych elementów, zginanie ich, delikatne popychanie czy zaglądanie pod ich ,,spód".

Książka Andy'ego Mansfielda wykonana jest z wielką dbałością o szczegóły. Papierowe elementy przygotowano bardzo starannie, jednak należy równocześnie pamiętać też o tym, że są one na tyle delikatne, że mogą zostać uszkodzone przez najmłodsze dzieci. Wydawca w związku z tym zastrzega, że książka kierowana jest do dzieci, które skończyły już sześć lat. Tu prawdopodobieństwo przypadkowego rozerwania czy uszkodzenia papierowych elementów jest z pewnością zdecydowanie mniejsze.

Kropki, główni bohaterowie publikacji Mansfielda, to nie do końca regularne kolorowe plamy, które uzyskać można odbijając czubek zanurzonego wcześniej w farbie pędzla na białej kartce papieru. Feeria barw, kropki wielkie i te całkiem malutkie wprowadzają odbiorcę w dobry nastrój i nie pozwalają oderwać się od książki aż do momentu, gdy kolejne zadania nie będą rozwiązane.

,,Znajdź kropki" to publikacja relaksująca, sposób na to, by na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i całkowicie błogo oddać się przyjemności rozwiązywania kolorowych zagadek. Jeszcze do niedawna rolę odstresowujących publikacji pełniły wszelkiego rodzaju kolorowanki dla dorosłych, które - oczywiście poza swoim głównym zadaniem (odstresowaniem) - zabierały także sporo czasu. ,,Znajdź kropki" to książka niewielkich rozmiarów, którą można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie i z dobrodziejstw której można - szybko - korzystać w dowolnej, każdej wolnej chwili.

Książkę Andy'ego Mansfielda warto przeglądać także z młodszymi dziećmi. Publikacja z pewnością rozbudzi u maluchów pokłady kreatywności i pomysłowości w poszukiwaniu odpowiedzi na zadane przez autora polecenia.

Znajdź kropki
Andy Mansfield0
Okładka ksiązki - Znajdź kropki

Popchnij, pociągnij, podnieś i przekręć, aby znaleźć kropki ukryte w tej pomysłowej książce. Znakomita zabawa dla małych i dużych!...

Top 5 książek
Złodziejka książek