Opis ksiązki
Kup Teraz

Żyj wystarczająco dobrze

Ocena ( 3 osoby )
5.7
Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2013-02-22
Kategoria: Poradniki
ISBN: bd
Liczba stron: 264
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Żyj wystarczająco dobrze
Dlaczego boimy się być sobą? Jak docenić to, co mamy? Jak sobie radzić z zawiścią i zazdrością? Jak nie zapracować się na śmierć? Jak przetrwać kryzys w związku? Co nam dali rodzice?

Agnieszka Jucewicz (redaktorka naczelna Wysokich Obcasów) i Grzegorz Sroczyński (dziennikarz Gazety Wyborczej) przeprowadzili 20 rozmów z najlepszymi polskimi psychologami i terapeutami. Są to Wojciech Eichelberger, Ewa Woydyłło- Osiatyńska,Andrzej Wiśniewski, Bohdan W.Wasilewski, Danuta Golec, Zofia Milska-Wrzosińska, Barbara Arska-Karyłowska, Ewa Chalimoniuk, Bartłomiej Dobroczyński, Lubomira Szawdyn, Marta Lizis-Młodożeniec, Ewa Trzebińska oraz Tatiana Ostaszewska – Mosak.

Czytając naszą książkę możecie się poczuć miotani sprzecznymi diagnozami na swój własny temat. O to nam chodziło, abyście w kolejnych wywiadach zobaczyli kawałek siebie, własnych dziwactw, lęków, natręctw i namiętności.

Każdy człowiek ma w sobie wszystko. Najzdrowszy i najbardziej zrównoważony egzemplarz składa się z kawałka narcyza, odrobiny neurotyka w stylu allenowskim, ćwiartki paranoika, a to wszystko z domieszką zmiennej osobowości borderline. Ten galimatias całkowicie sprzecznych cech jakoś łączymy w sobie w jedność. I żyjemy sami ze sobą we względnej zgodzie.

Ta jedność bywa jednak krucha. Kiedy przychodzi kryzys w ważnych relacjach, w postrzeganiu samego siebie, w pracy – zaczyna kołatać w głowie pytanie: Jak żyć?

Czytajcie i dziwcie się samym sobie!

Agnieszka Jucewicz (1976)- dziennikarka, redaktorka naczelna Wysokich Obcasów – dodatku do Gazety Wyborczej, z wykształcenia anglistka, mama Tosi i Franka. Najbardziej lubi rozmawiać z ludźmi. Nie zna odpowiedzi na pytanie- jak żyć wystarczająco dobrze, ale ma nadzieję, że zdąży się tego dowiedzieć.

Grzegorz Sroczyński (1974). Studiował dziennikarstwo i polonistykę, od 1999 roku pracuje w Gazecie Wyborczej, gdzie był kolejno dziennikarzem, redaktorem, szefem działu promocji nakładu, teraz znów jest dziennikarzem w dodatku Duży Format. Nie żyje wystarczająco dobrze, bo wciąż ma złudzenia, że powinien lepiej.
Recenzja
justa21 Linia koment
Przeczytane:2013-04-12, Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,

Co z tym życiem?

 

Rosnące oczekiwania otoczenia, powszechny w wielu firmach „wyścig szczurów”, presja, by być najlepszym i mieć najwięcej – to główne przyczyny powiększających się z roku na rok kolejek przed gabinetami psychologów czy psychoterapeutów. Bardzo często sami nie uświadamiamy sobie naszych problemów, nie dociekamy ich przyczyn, bądź też próbujemy leczyć zaledwie objawy pogarszającego się stanu emocjonalnego

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Ivy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
grzeniuJee Linia koment
Przeczytane:2014-04-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2014,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
silverraven Linia koment
Przeczytane:2013-06-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Poradniki/Odmień swoje życie,Psychologia,Zdrowie,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
gosia45 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
justa21 Linia koment
Przeczytane:2013-04-12, Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów