Zmień statyczne strony WWW w atrakcyjne i dynamiczne witryny!

Zaprojektuj grafikę i strukturę witryny Napisz kod dynamicznych stron i skorzystaj z gotowych elementów Wzbogać witrynę elementami wykonanymi w technologii Flash i Ajax

Kto w dobie tętniących życiem, funkcjonalnych witryn chce dziś odwiedzać nudne, statyczne strony? Statyczne witryny WWW, nawet te najbardziej atrakcyjne pod względem treści i grafiki, mają także inną wielką wadę -- ich aktualizacja zajmuje sporo czasu i wymaga "ręcznej" modyfikacji każdej ze stron. Wady tej pozbawione są witryny dynamiczne, w których treść przechowywana jest w bazie danych i pobierana przy każdym otwarciu przez odwiedzającego. Modyfikacja treści takiej witryny opiera się na wygodnym module administracyjnym, którego obsługa nie wymaga znajomości języka HTML.

Książka "Adobe Creative Suite 3 Web Standard. Tworzenie dynamicznych stron WWW. Warsztaty" to podręcznik dla tych twórców witryn WWW, którzy chcą przekształcić statyczne strony WWW w dynamiczne, korzystając z doskonałych narzędzi firmy Adobe, takich jak Dreamweaver CS3 i Fireworks CS3, oraz technologii PHP i MySQL. Czytając ją, poznasz zasady przygotowywania grafiki sieciowej, projektowania struktury dynamicznej witryny WWW i nawiązywania połączeń z bazą danych. Dowiesz się, w jaki sposób umieszczać na stronie elementy dynamiczne z biblioteki Dreamweavera, tworzyć strony z nowościami, moduły wyszukiwawcze i moduły zarządzania treścią. Znajdziesz tu także informacje o dodawaniu do strony elementów zrealizowanych w technologiach Flash i Ajax oraz o publikowaniu witryny na serwerze.

Przygotowanie elementów graficznych w Fireworks CS3 Projektowanie struktury witryny Instalacja środowiska PHP i bazy danych MySQL Tworzenie strony startowej Korzystanie ze skryptów znajdujących się w bibliotece Dreamweavera Implementacja mechanizmu wyszukiwania informacji w serwisie Moduł administracyjny Dodawanie elementów utworzonych za pomocą Flasha Przeniesienie witryny na serwer WWW

Wykorzystaj możliwości Adobe Creative Studio 3
i pracuj jak profesjonalista.

Informacje dodatkowe o Adobe Creative Suite 3 Web Standard. Tworzenie dynamicznych stron WWW. Warsztaty:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2008-01-23
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Adobe Creative Suite 3 Web Standard. Tworzenie dynamicznych stron WWW. Warsztaty

Adobe Creative Suite 3 Web Standard. Tworzenie dynamicznych stron WWW. Warsztaty - opinie o książce

Adobe Premiere Elements. Domowe studio wideo
Paweł Zakrzewski0
Okładka ksiązki - Adobe Premiere Elements. Domowe studio wideo

Stwórz własne cyfrowe arcydzieło filmowe Poznaj zasady montażu wideo Wykorzystaj przejścia i efekty Zapisz gotowy film na płycie DVD Cyfrowe...

Adobe Flash CS6 i ActionScript 3.0. Interaktywne projekty od podstaw
Paweł Zakrzewski0
Okładka ksiązki - Adobe Flash CS6 i ActionScript 3.0. Interaktywne projekty od podstaw

Baner? Animacja? Gra? Tylko we Flashu! Dowiedz się, co oferuje środowisko Flash Naucz się w pełni korzystać z jego możliwości Poznaj sposoby tworzenia...