Adobe Dreamweaver CS3 z ASP, ColdFusion i PHP. Oficjalny podręcznik

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2008-05-26
ISBN: 978-83-246-1509-4
Dodał/a książkę:andrzej0791
Wiedza o Adobe Dreamweaver CS3 prosto ze źródła.

Jaką technologię skryptową wybrać?
W jaki sposób wykorzystać skrypty z biblioteki Dreamweavera?
Jak zbudować interfejs użytkownika w technologii AJAX?

Adobe Dreamweaver to narzędzie, które od wielu lat cieszy się uznaniem projektantów witryn internetowych. Doskonałe połączenie projektowania wizualnego z edycją kodu źródłowego spełnia oczekiwania zarówno początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Najnowszy Dreamweaver, oznaczony symbolem CS3, to nie tylko edytor kodu HTML - to zintegrowane środowisko programistyczne, pozwalające na tworzenie dynamicznych witryn WWW z wykorzystaniem trzech technologii skryptowych - PHP, ASP i ColdFusion. Użytkownicy mają do dyspozycji bibliotekę gotowych skryptów oraz wiele narzędzi usprawniających i przyspieszających proces kreowania witryny.

"Adobe Dreamweaver CS3 z ASP, ColdFusion i PHP. Oficjalny podręcznik" to podręcznik przedstawiający zasady tworzenia dynamicznych witryn WWW, przygotowany przez instruktorów posiadających certyfikaty firmy Adobe. W kolejnych rozdziałach znajdziesz ćwiczenia prowadzące przez proces budowania dynamicznej witryny WWW z wykorzystaniem różnych technologii skryptowych. Nauczysz się tworzyć statyczne elementy witryny, mechanizmy nawigacji i weryfikacji danych. Przeczytasz o przesyłaniu danych pomiędzy stronami, komunikacji z bazami danych, uwierzytelnianiu użytkowników i tworzeniu interfejsów wykorzystujących AJAX. Znajdziesz również opis tworzenia modułów zarządzania treścią witryny.

Przygotowanie struktury witryny i arkuszy stylów
Wybór technologii i konfiguracja środowiska roboczego
Przesyłanie danych pomiędzy stronami
Wysyłanie poczty elektronicznej z formularzy na stronach WWW
Przetwarzanie danych z formularzy
Połączenia z bazami danych
Budowanie interfejsu użytkownika z wykorzystaniem technologii AJAX
Moduły wyszukiwawcze
Uwierzytelnianie użytkowników
Mechanizm zarządzania treścią witryny

Poznaj niezwykłe narzędzie dla nowoczesnego webmastera!
ot Linia koment