Adobe Photoshop CC/CC PL. Oficjalny podręcznik

O Photoshopie, kultowej aplikacji do edycji fotografii, słyszeli nawet ci, którzy nigdy nie zajmowali się obróbką zdjęć — to klasa sama w sobie. W ciągu ponad dwudziestu lat swojej historii oprogramowanie to bardzo się zmieniło, stając się potężnym, bardzo rozbudowanym i złożonym środowiskiem pracy grafika, wyposażonym w ogromną liczbę funkcji i narzędzi. Nawet osoby, które pracują z Photoshopem od lat, nie wykorzystują wielu jego użytecznych możliwości. A szkoda!

Książka, którą masz przed sobą, jest częścią serii Oficjalny Podręcznik. Została opracowana w taki sposób, by maksymalnie ułatwić Ci naukę obsługi Photoshopa. Dzięki niej zapoznasz się z podstawami pracy w tym programie. W piętnastu lekcjach przystępnie objaśniono poszczególne jego funkcje, podano szczegółowe wskazówki do ćwiczeń, udostępniono też pliki z przykładowymi materiałami. Podręcznik będzie przydatny szczególnie dla początkujących użytkowników, ale docenią go również osoby chcące zapoznać się z nowościami wprowadzonymi w Photoshopie w wersji CC.

W podręczniku przedstawiono: elementy interfejsu Adobe Photoshop — obszar roboczy wraz z poszczególnymi menu, paskami narzędziowymi i panelami, sposób rozpoczęcia pracy z Photoshopem, nowe elementy Photoshopa, takie jak Creative Cloud z połączonymi obiektami inteligentnymi, narzędzie Content-Aware Move do efektywnego projektowania zawartości ekranów dla różnych urządzeń, nowe podejście do optymalizacji grafik, najefektywniejsze metody zarządzania i prezentowania zdjęć.

Naucz się Photoshopa i twórz prawdziwe dzieła grafiki!

Andrew Faulkner i Conrad Chavez są wybitnymi znawcami programu Adobe Photoshop. Faulkner jest jego prawdziwym guru i weteranem — posługuje się tym narzędziem od połowy lat dziewięćdziesiątych zeszłego stulecia. Tworzy niesamowite grafiki dla m.in. The Wall Street Journal, The New York Timesa, The LA Timesa czy The Washington Post. Chavez jest uznanym autorem podręczników i filmów instruktażowych do nauki Photoshopa. Często pisze również dla prestiżowych mediów, takich jak Peachpit.com.

Informacje dodatkowe o Adobe Photoshop CC/CC PL. Oficjalny podręcznik:

Wydawnictwo: Helion