Książka ta jest jak dotąd jedynym w Polsce tak szerokim opracowaniem podejmującym zagadnienia związane z ambiwalencją postaw interpersonalnych, jej dynamiką i wyznacznikami.W teoretycznej części przedstawiono dotychczasowe prace nad tym zagadnieniem i ich wkład w wiedzę na temat struktury postaw, procesów przetwarzania informacji oraz takich zagadnień jak uprzedzenia i dyskryminacja.W części empirycznej weryfikowano trzy hipotezy badawcze: 1) poziom ambiwalencji charakteryzującej postawę wobec innej osoby, gdy kontakt z nią trwa niż po zakończeniu kontaktu;2) interakcja sympatii i respektu jest silnym wyznacznikiem ambiwalencji, gdy są one przeciwnych znaków; 3) po zakończeniu kontaktu, obniżenie ambiwalencji wiąże się ze wzrostem natężenia postawy.Adresatami publikacji są pracownicy naukowi i studenci katedr psychologii oraz nauk społecznych wyższych uczelni, w szczególności kierunków takich, jak: socjologia, politologia, stosunki międzynarodowe.

Informacje dodatkowe o Ambiwalencja postaw interpersonalnych w sytuacji stałego kontaktu i po jego zakończeniu:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: b.d
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Ambiwalencja postaw interpersonalnych w sytuacji stałego kontaktu i po jego zakończeniu

Ambiwalencja postaw interpersonalnych w sytuacji stałego kontaktu i po jego zakończeniu - opinie o książce