Angielski dla zaawansowanych. Nie gryzie

Kompleksowy trening słownictwa, rozumienia ze słuchu i gramatyki

Idealne przed CAE i CPE

Kurs przeznaczony jest dla osób, które opanowały język angielski na poziomie średnio zaawansowanym (C1-C2). Jest idealną pomocą dla uczniów, studentów i wszystkich przygotowujących się do egzaminów językowych CAE i CPE.

Książka (264 str.) opiera się na unikalnej metodzie aktywnej nauki, która dzięki licznym ćwiczeniom leksykalnym trenuje wszystkie cztery kompetencje językowe: słownictwo, trudniejsze konstrukcje gramatyczne, czytanie i rozumienie ze słuchu.

W 17 rozdziałach znajdziesz ciekawe teksty pisane przez angielskiego native speakera, zaawansowane zagadnienia gramatyczne, liczne ćwiczenia i testy, ciekawostki o kulturze anglosaskiej, a także informacje o niuansach języka angielskiego, takie jak: różnice między odmianą brytyjską a amerykańską czy językiem formalnym i nieformalnym. Dla ułatwienia nauki na końcu każdego rozdziału umieszczono praktyczny słowniczek.

Do kursu dołączono płytę CD, na której znajdziesz 130 min nagrań w wykonaniu profesjonalnych lektorów (Brytyjczyka i Amerykanina).

Angielski dla zaawansowanych nie gryzie to kurs, z którym:

poznajesz zaawansowane słownictwo

ćwiczysz stosowanie najtrudniejszych zagadnień gramatycznych

trenujesz wymowę i doskonalisz rozumienie ze słuchu

rozwiązujesz różnorodne ćwiczenia

doskonalisz tworzenie wypowiedzi pisemnych różnych typów

Informacje dodatkowe o Angielski dla zaawansowanych. Nie gryzie:

Angielski dla zaawansowanych. Nie gryzie - opinie o książce

Avatar użytkownika - bambi12
bambi12
Przeczytane:2016-01-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,

Publikacja przeznaczona jest dla osób, które dążą do opanowania języka angielskiego na poziomie zaawansowanym (C1-C2). Książka może okazać się także przydatna dla tych, którzy planują przystąpić do egzaminu CAE lub CPE czy studentów anglistyki. Trzeba podkreślić, że poziom w przypadku tej pozycji nie jest podany na wyrost. Mówiąc krótko osoby, których znajomość języka angielskiego jest bliższa poziomowi B1 niż B2 mogą odczuć podczas nauki z powyższego podręcznika pewien dyskomfort. Pozycja może okazać się dla nich za trudna. Dlaczego? Każdy rozdział składa się z 6 części: tekstu publicystycznego, rozmowy, krótkiego testu w formie np. notatki z bloga, zagadnień gramatycznych, ćwiczeń i słowniczka. Przetłumaczone zostały tylko najważniejsze słowa i zwroty. Należy zatem przygotować się na rozumienie z kontekstu lub dość częste korzystanie z dodatkowej pomocy.

W 17 rozdziałach znalazłam ciekawe teksty (na temat podróżowania, środowiska naturalnego, kultury, zdrowia, sportu, prawa, rozwoju miast, zagadnień społecznych, nowych technologii, psychiki), zagadnienia gramatyczne (wyrazy złożone, konstrukcje porównawcze i czasownik+czasownik, szyk przestawny, tryb łączący, rzadkie zastosowania rzeczowników policzalnych i niepoliczalnych, zaimki względne, inwersję, mixed conditional, zaimki, określniki, stronę bierną, czasowniki modalne, linking clauses), ćwiczenia i testy, ciekawostki o kulturze anglosaskiej, a także informacje o różnicach między odmianą angielskiego brytyjską a amerykańską, przesunięciu akcentu w wyrazach, homonimach, homofonach, homografach czy języku formalnym i nieformalnym.

W licznych ćwiczeniach leksykalnych można potrenować: słownictwo, konstrukcje gramatyczne, czytanie i rozumienie ze słuchu. Ćwiczenia są bardzo zróżnicowane (prawda/fałsz, synonimy, uzupełnianie luk w zdaniach, testy zamknięty, łączenie par, szukanie błędu, odpowiadanie na pytania po wysłuchaniu nagrania audio lub przeczytaniu tekstu, krzyżówki). Klucz z odpowiedziami umieszczono na końcu podręcznika. Do publikacji dołączono płytę CD, na której znajduje się 130 minut nagrań w wykonaniu lektorów (Brytyjczyka i Amerykanina). Teksty do których nagrano wersję audio zaznaczono w książce symbolem płyty.

Okładka ksiązki - Magiczne zwierzęta. Koloruje mama, koloruję ja. Malowanki relaksacyjne dla dzieci i dorosłych

Seria trzech kolorowanek relaksacyjnych to propozycja dla całej rodziny. Maluchy uwielbiają spędzać czas z rodzicami i bezustannie wciągają ich do zabawy...

Encyklopedia. Niebo
Okładka ksiązki - Encyklopedia. Niebo

Encyklopedia to świetne źródło wiedzy dla małych, ciekawych świata czytelników, którzy koniecznie chcą wiedzieć, co mają nad głowami. Chmury, gwiazdy...