Opis ksiązki
Kup Teraz

Angielski dla zaawansowanych. Nie gryzie

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Edgard
Data wydania: 2014-11-07
Kategoria: Języki obce
ISBN: 9788377884706
Liczba stron: 264
Dodał/a książkę:elibri

Kompleksowy trening słownictwa, rozumienia ze słuchu i gramatyki

Idealne przed CAE i CPE

Kurs przeznaczony jest dla osób, które opanowały język angielski na poziomie średnio zaawansowanym (C1-C2). Jest idealną pomocą dla uczniów, studentów i wszystkich przygotowujących się do egzaminów językowych CAE i CPE.

Książka (264 str.) opiera się na unikalnej metodzie aktywnej nauki, która dzięki licznym ćwiczeniom leksykalnym trenuje wszystkie cztery kompetencje językowe: słownictwo, trudniejsze konstrukcje gramatyczne, czytanie i rozumienie ze słuchu.

W 17 rozdziałach znajdziesz ciekawe teksty pisane przez angielskiego native speakera, zaawansowane zagadnienia gramatyczne, liczne ćwiczenia i testy, ciekawostki o kulturze anglosaskiej, a także informacje o niuansach języka angielskiego, takie jak: różnice między odmianą brytyjską a amerykańską czy językiem formalnym i nieformalnym. Dla ułatwienia nauki na końcu każdego rozdziału umieszczono praktyczny słowniczek.

Do kursu dołączono płytę CD, na której znajdziesz 130 min nagrań w wykonaniu profesjonalnych lektorów (Brytyjczyka i Amerykanina).

Angielski dla zaawansowanych nie gryzie to kurs, z którym:

  • poznajesz zaawansowane słownictwo

  • ćwiczysz stosowanie najtrudniejszych zagadnień gramatycznych

  • trenujesz wymowę i doskonalisz rozumienie ze słuchu

  • rozwiązujesz różnorodne ćwiczenia

  • doskonalisz tworzenie wypowiedzi pisemnych różnych typów

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
bambi12 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-25, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,

Publikacja przeznaczona jest dla osób, które dążą do opanowania języka angielskiego na poziomie zaawansowanym (C1-C2). Książka może okazać się także przydatna dla tych, którzy planują przystąpić do egzaminu CAE lub CPE czy studentów anglistyki. Trzeba podkreślić, że poziom w przypadku tej pozycji nie jest podany na wyrost. Mówiąc krótko osoby, których znajomość języka angielskiego jest bliższa poziomowi B1 niż B2 mogą odczuć podczas nauki z powyższego podręcznika pewien dyskomfort. Pozycja może okazać się dla nich za trudna. Dlaczego? Każdy rozdział składa się z 6 części: tekstu publicystycznego, rozmowy, krótkiego testu w formie np. notatki z bloga, zagadnień gramatycznych, ćwiczeń i słowniczka. Przetłumaczone zostały tylko najważniejsze słowa i zwroty. Należy zatem przygotować się na rozumienie z kontekstu lub dość częste korzystanie z dodatkowej pomocy.

W 17 rozdziałach znalazłam ciekawe teksty (na temat podróżowania, środowiska naturalnego, kultury, zdrowia, sportu, prawa, rozwoju miast, zagadnień społecznych, nowych technologii, psychiki), zagadnienia gramatyczne (wyrazy złożone, konstrukcje porównawcze i czasownik+czasownik, szyk przestawny, tryb łączący, rzadkie zastosowania rzeczowników policzalnych i niepoliczalnych, zaimki względne, inwersję, mixed conditional, zaimki, określniki, stronę bierną, czasowniki modalne, linking clauses), ćwiczenia i testy, ciekawostki o kulturze anglosaskiej, a także informacje o różnicach między odmianą angielskiego brytyjską a amerykańską, przesunięciu akcentu w wyrazach, homonimach, homofonach, homografach czy języku formalnym i nieformalnym.

W licznych ćwiczeniach leksykalnych można potrenować: słownictwo, konstrukcje gramatyczne, czytanie i rozumienie ze słuchu. Ćwiczenia są bardzo zróżnicowane (prawda/fałsz, synonimy, uzupełnianie luk w zdaniach, testy zamknięty, łączenie par, szukanie błędu, odpowiadanie na pytania po wysłuchaniu nagrania audio lub przeczytaniu tekstu, krzyżówki). Klucz z odpowiedziami umieszczono na końcu podręcznika. Do publikacji dołączono płytę CD, na której znajduje się 130 minut nagrań w wykonaniu lektorów (Brytyjczyka i Amerykanina). Teksty do których nagrano wersję audio zaznaczono w książce symbolem płyty.

ot Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Mariita Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
speedi Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów