Angielski. Repetytorium Mówienie, słuchanie, czytanie, pisanie

ANGIELSKI Repetytorium Mówienie, słuchanie, czytanie, pisanie to:

- kompleksowe przygotowanie do matury i egzaminów na poziomie średnio zaawansowanym

- omówienie wszystkich części egzaminów,

- praktyczne porady i wskazówki oraz przydatne zwroty

- Inteligentny Klucz Odpowiedzi wraz z objaśnieniami

- CD MP3 z najciekawszymi nagraniami - GRATIS!

ANGIELSKI Repetytorium Mówienie, słuchanie, czytanie, pisanie to książka składająca się z zadań najczęściej spotykanych na egzaminach z języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym. Podręcznik uzupełnia, weryfikuje i utrwala wiadomości nabyte w szkole czy na kursach językowych. Książka polecana jest szczególnie osobom przygotowującym się do egzaminów na poziomie B1.

Podręcznik podzielony jest na rozdziały obejmujące część pisemną i część ustną testów. Ćwiczenia praktyczne poprzedzone są omówieniem najczęściej pojawiających się zadań oraz praktycznymi wskazówkami, które pomogą rzetelnie przygotować się do egzaminów. Książka zawiera część poświęconą znajomości środków językowych, obowiązującą na egzaminie maturalnym od 2015 roku. W specjalnie opracowanym Inteligentnym Kluczu Odpowiedzi szczegółowo omówiono prawidłowe rozwiązania. Dodatkowo książka zawiera pełną transkrypcję nagrań do zadań na rozumienie ze słuchu.

Płyta CD MP3 obejmuje ponad 90 minut nagrań wykonanych przez profesjonalnych lektorów. Pozwala oswoić się z różnymi akcentami, które można usłyszeć podczas egzaminu, oraz skutecznie przygotować się do części ustnej.

Informacje dodatkowe o Angielski. Repetytorium Mówienie, słuchanie, czytanie, pisanie:

Wydawnictwo: Edgard
Data wydania: 2015-03-25
Kategoria: Języki obce

Kup książkę Angielski. Repetytorium Mówienie, słuchanie, czytanie, pisanie

Angielski. Repetytorium Mówienie, słuchanie, czytanie, pisanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - bambi12
bambi12
Przeczytane:2016-03-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,

Dość często robię powtórki z wcześniej nabytej wiedzy. Nie jest to dla mnie najciekawszy element procesu nauki, ale bez tego nie ma szansy w moim przypadku na poszerzanie znajomości języka obcego. Przyznam się, że najbardziej lubię uczyć się nowych słów, zwrotów. Najmniej niuansów, które ciężko jest pojąć ze względu na fakt, że nie ma takich samych w języku polskim. Niestety nie umiem uczyć się na pamięć bez zrozumienia. Zasada "4Z" w moim przypadku nie działa. Nieraz muszę poświęcić naprawdę sporo czasu, zanim coś wreszcie "zagnieździ" się w mojej głowie. Zatem powtórki w moim przypadku są także sposobem na uniknięcie sytuacji, w której musiałabym uczyć się od nowa zapomnianych elementów, tracąc przy tym znów mnóstwo cennego czasu.
Zatem napiszę teraz krótko o pozycji, przy pomocy której tym razem powtórzyłam sobie sporo informacji. "Angielski Repetytorium. Mówienie, słuchanie, czytanie, pisanie" to zbiór zadań i testów rozwijających umiejętności sprawdzane na maturze podstawowej i innych egzaminach na poziomie B1 z języka angielskiego. Już ze wstępu można dowiedzieć się kilku ważnych informacji. Odnajdziemy tu omówienie standardów wymagań egzaminacyjnych, tematy obowiązujące na egzaminie, rodzaje zadań. Książkę podzielono ze względu na rodzaj zadań występujących na egzaminie. Pozycja została podzielona na dwie części: rozdziały obejmujące część pisemną i część ustną testów.

Podrozdziały omawiające umiejętności sprawdzane na egzaminie zawierają także wstęp teoretyczny i praktyczne wskazówki. Na początku i na końcu tej pozycji można znaleźć przykładowe zestawy egzaminacyjne. Test znajdujący się na początku publikacji sprawdza nasze braki przed przystąpieniem do nauki, a dwa testy końcowe badają stopień opanowania umiejętności niezbędnych podczas egzaminu, nabytych podczas pracy z podręcznikiem. Zadania w części pisemnej opatrzone są podpowiedziami (w języku polskim) na marginesie - na co szczególnie zwrócić uwagę podczas wykonywania poszczególnych zadań. W części ustnej znaleźć można przykłady argumentowania, zajmowania stanowiska w dyskusji, nawiązywania rozmowy, przedstawiania opinii, relacjonowania wydarzeń, wyrażania opinii, organizowania wypowiedzi. Na końcu repetytorium zamieszczono dość obszerny (aż 60 stron) klucz odpowiedzi wraz z omówieniem. Dołączono tu także transkrypcje wszystkich nagrań znajdujących się na płycie CD, dzięki której otrzymujemy okazję wysłuchania ponad 90 minut nagrań wykonanych przez profesjonalnych lektorów. Pozwala to także oswoić się z różnymi akcentami. Książka zawiera treści zgodne z obowiązującą podstawą programową oraz wymogami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w zakresie egzaminu maturalnym od 2015 roku.

Atlas ras. Konie
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Atlas ras. Konie

Atlasy zwierząt opisują ok 60 ras, zawierają ważne informacje o pochodzeniu, wyglądzie, usposobieniu i pielęgnacji. Konie- opisy ras i ich krótka...

Najpiękniejsze klasztory i świątynie świata
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Najpiękniejsze klasztory i świątynie świata

Przez wieki istnienia klasztory i świątynie wyznaczały w architekturze kanony piękna i symetrii oraz były świadectwem chwały bożej. Wznoszono je w najpiękniejszych...