OPIS KSIĄŻKI:

Apokryf Agłai

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2007
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Jeden z najgłośniejszych polskich debiutów ostatnich lat.?A więc zwycięstwo! Jerzy Sosnowski napisał pierwszą ambitną polską powieść popularną naszych czasów. Proszę nie doszukiwać się oksymoronu w tym stwierdzeniu. To zupełnie przemyślana strategia, wyrafinowana gra, która może doprowadzić czytelnika do zaskakujących interpretacji. Kiedy rozpoznamy te tropy i umiejętnie wejdziemy w nieznane nam labirynty, przyjemność z lektury będzie przednia. Obiecuję?.Piotr Kępiński, ?Życie??A gdyby tak okazało się, że w latach osiemdziesiątych Polska była infiltrowana nie przez żywych sowieckich agentów, lecz przez sowieckie roboty? Że te cyborgi made in KGB werbowały współpracowników, a ponadto uwodziły całkiem zwyczajnych ludzi żyjących z dala od polityki? To są nieludzko splątane fabuły i wątki, tylko że nie ja mieszam. Dokonał tego ? niebywale sprawnie, brawurowo i w doskonałym stylu ? Jerzy Sosnowski w powieści Apokryf Agłai?.Przemysław Czapliński, ?Polityka?
ot Linia koment
Okładka - Apokryf Agłai Dwanaście koszy ułomków
ks. Stanisław Musiał
Okładka - Apokryf Agłai Noc z czwartku na niedzielę
Gaja Grzegorzewska
Okładka - Apokryf Agłai Szafa
Olga Tokarczuk
Okładka - Apokryf Agłai Powiedzieć. Cokolwiek
Janusz Szuber
Okładka - Apokryf Agłai Opowiadacze. Nie tylko Hrabal. Autorzy najlepszej prozy czeskiej
Bohumil Hrabal, Jozef Skvorecky, Ivan Klima
Cień jabłoni