Opis ksiązki
Kup Teraz

Arzach. Czy człowiek jest dobry?

Ocena ( 1 osoba )
2.0
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2008-10-13
Kategoria: Komiksy
ISBN: 978-83-237-2519-0
Liczba stron: 112
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Arzach. Czy człowiek jest dobry?
Kolejny na polskim rynku album mistrza europejskiego komiksu, Moebiusa, znanego z bestsellerów Feralny Major, Świat Edeny i Biały koszmar. Szalony Erektoman. Komiks składa się z dwóch części, we francuskim wydaniu opublikowanych oddzielnie: Arzacha i Czy człowiek jest dobry. W Arzachu Moebius zabiera nas w podróż ze zwykłą francuską rodziną, która zbacza z drogi, aby szybciej dojechać na wakacje. Turyści gubią się i zaczynają przeżywać irracjonalne przygody rodem z narkotycznych wizji. W tym momencie do akcja nabiera tempa i pojawia się tytułowy bohater Arzach, postać z nie naszego świata. Szuka on ukradzionego jego plemieniu świętego przedmiotu. A przy okazji pomaga zagubionej francuskiej rodzinie odnaleźć właściwą drogę. Czy człowiek jest dobry to zbiór przeróżnych historii fantastycznych, zawierających zarówno elementy SF, jak też fantasy, mistykę, a także artystyczne wizje, które Moebius przeżył podczas eksperymentów z grzybami halucynogennymi.
Recenzja
SiM Linia koment
Na półkach:

Książka „Arzach. Czy człowiek jest dobry?” Moebiusa to zbiór kilku przewrotnych, komiksowych historyjek. Mimo ironii, pozostają one w dużym stopniu mroczne, miejscami – brutalne, bazujące na Jungowej teorii archetypów i hermeneutyce psychoanalitycznej Freuda. Mnogość symboli nie zaburza odbioru komiksu, podobnie jak ograniczona do minimum w niektórych opowieściach ilość tekstu. Jednak po lekturze całości czytelnik odnosi nieodparte wrażenie, że Moebius – choć zdaje się pytać o stan ludzkie psychiki – mimo wszystko pragnie dotrzeć wyłącznie do jej mrocznych zakamarków

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Shi4 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-27, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,Komiksy,Mam,
Komiks nie przypadł mi do gustu. Dialogów było mało, w niektórych historiach wcale. Graficznie też mi nie podszedł. Wymęczyłam się czytając.
ot Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów