ASP.NET 3.5. Programowanie

Kompletne źródło informacji na temat ASP.NET! Jak maksymalnie wykorzystać możliwości Visual Studio? Jakie tajemnice kryje język LINQ? Jak tworzyć bezpieczne aplikacje internetowe?

Aplikacje internetowe cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Na rynku narzędzi do ich tworzenia można znaleźć wiele rozwiązań, a wśród nich jedno wyjątkowe — platformę .NET. Pozwala ona na wykorzystanie dowolnego obsługiwanego przez nią języka programowania do tworzenia dynamicznych, interaktywnych i atrakcyjnych rozwiązań internetowych. Wybierając platformę .NET, otrzymasz dostęp do wielu dodatkowych narzędzi i — co najważniejsze — do wiedzy zgromadzonej przez całą używającą jej społeczność. Niezliczona liczba stron, artykułów i osób chętnych do pomocy sprawia, że rozwiązanie nawet najbardziej skomplikowanego problemu staje się łatwiejsze.

Dzięki tej książce zdobędziesz wiedzę pozwalającą Ci na swobodne poruszanie się w świecie aplikacji internetowych opartych o .NET. Nauczysz się w maksymalny sposób wykorzystywać możliwości środowiska Visual Studio 2008, poznasz dostępne kontrolki oraz sprawdzisz, do czego może Ci się przydać ADO.NET. Ponadto odkryjesz tajemnice języka LINQ i zasady, których przestrzeganie zapewni bezpieczeństwo Twojej aplikacji. W kolejnych rozdziałach autorzy przedstawią Ci metody tworzenia usług sieciowych, zwiększania wydajności poprzez buforowanie oraz konfiguracji serwera IIS 7.0. Książka ta pozwoli Ci w łatwy sposób wykonać pierwszy krok w świat dynamicznych stron WWW, tworzonych z wykorzystaniem ASP.NET.

Praca w zintegrowanym środowisku programistycznym Visual Studio 2008 Podstawowe kontrolki oraz kontrolki pozwalające na dostęp do danych Dostęp do baz danych z wykorzystaniem ADO.NET Zastosowanie języka LINQ Gwarancja poprawności danych Zapewnienie bezpieczeństwa aplikacji internetowej Tworzenie stron wzorcowych Przygotowanie usług sieciowych Protokoły i standardy usług sieciowych Poprawa wydajności poprzez zastosowanie buforowania Konfiguracja serwera IIS 7.0 Debugowanie kodu i śledzenie jego wykonania Wdrażanie aplikacji w środowisku lokalnym i globalnym Przydatne skróty klawiaturowe

Poznaj możliwości jednej z najpopularniejszych platform do tworzenia dynamicznych stron WWW!

Informacje dodatkowe o ASP.NET 3.5. Programowanie:

Wydawnictwo: Helion