Automatyzacja nudnych zadań z Pythonem. Nauka programowania

Komputer jest niezwykle wszechstronnym narzędziem, które może posłużyć do błyskawicznego wykonywania przeróżnych czynności. Dotyczy to również zadań, które zwykle zajmują mnóstwo czasu, a przy tym są męczące i nudne. Zamiast przez wiele godzin porównywać czy wprowadzać dane, lepiej dobrze zaprogramować komputer, który wykona takie zadania w ciągu kilku sekund. Aby to osiągnąć, wcale nie trzeba być profesjonalnym programistą!

Jeśli nie masz pojęcia o programowaniu, ale chcesz wykorzystać komputer do automatyzacji prostych, powtarzalnych operacji, trzymasz w ręku właściwą książkę. Podstawy programowania przedstawiono tu w sposób klarowny i zrozumiały, poszczególne działania wyjaśniono krok po kroku, a propozycje praktycznych projektów pozwalają na gruntowne przyswojenie materiału i poszerzenie wiedzy. Do nauki wykorzystano język Python, ponieważ jest on stosunkowo prosty, popularny, a przy tym wciąż rozwijany. Szybko przekonasz się, ile czasu i wysiłku można zaoszczędzić dzięki automatyzacji zadań za pomocą krótkich i łatwych programów!

W książce znajdziesz między innymi: podstawy programowania w Pythonie opis kontroli przepływu działania programu informacje o pracy na danych tekstowych i plikach wiadomości o pracy z plikami CSV i danymi JSON harmonogramy zadań i opis kontroli czasu uruchamiania programu możliwości kontrolowania klawiatury i myszy za pomocą automatyzacji GUI

Niech Twój komputer Cię wyręczy!

Albert Sweigart — programista, projektant oprogramowania i nauczyciel kodowania. Autor licznych książek o Pythonie dla początkujących. Sweigart urodził się w Houston, w stanie Teksas, a obecnie mieszka w San Francisco. Prowadzi blog dostępny pod adresem: .

Informacje dodatkowe o Automatyzacja nudnych zadań z Pythonem. Nauka programowania:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2017-02-28
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Automate the Boring Stuff with Python: Practical Programming for Total Beginners
Tłumaczenie: Robert Górczyński

Kup książkę Automatyzacja nudnych zadań z Pythonem. Nauka programowania

Automatyzacja nudnych zadań z Pythonem. Nauka programowania - opinie o książce

Twórz własne gry komputerowe w Pythonie
Al Sweigart0
Okładka ksiązki - Twórz własne gry komputerowe w Pythonie

NIE POPRZESTAWAJ NA GRANIU - ZACZNIJ PISAĆ WŁASNE GRY! Z książki Twórz w języku Python własne gry komputerowe dowiesz się, jak tworzyć gry komputerowe...

Al Sweigart0
Okładka ksiązki - Kodowanie z Minecraftem. Buduj wyżej, szybciej zbieraj plony, kop głębiej i automatyzuj nudne zajęcia

Minecraft to bardzo popularna gra komputerowa, która na całym świecie sprzedała się w milionach egzemplarzy. Teraz możesz wykorzystać ją także do nauki...