Awantura na moście

Tom 1 cyklu Nograd

Nograd to średniowieczny gród, w którym było tak błogo, że niektórych aż krew zalewała. Wszak jak długo można było czerpać satysfakcję z wiecznie urodzajnych plonów, tanich artykułów na bazarze, pięknej pogody, sprawiedliwych rządów czy zawsze chętnych małżonek.

Wielu wierzyło, że to klątwa. Kara za dawne czyny lub ostrzeżenie przed czymś, co dopiero miało nadejść. Ludziom nie chciało się nawet chodzić do świątyni, bo i po co, a grabieże na gościńcach, jeśli już były organizowane, to raczej z pobudek czysto hobbystycznych.

Chytry plan bogoboja Kumara, który miał zachęcić mieszczan do uczęszczania na jego homilie, miłość wojmiła do Aliwii, pogoń kasztelana za sławą oraz rabunek szykowany przez emerytowanych łotrzyków był wydarzeniami, które miały zmienić Nograd raz na zawsze.

Informacje dodatkowe o Awantura na moście:

Wydawnictwo: Erica
Data wydania: 2012-06-01
ISBN: 978-83-62329-57-1
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Awantura na moście

Awantura na moście - opinie o książce

Avatar użytkownika - lilkawodna
lilkawodna
Przeczytane:2015-03-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Książka łatwa, lekka i przyjemna. Świetnie umilila mi pobytów szpitalu. Wciąga bardzo.
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2014-12-22, Ocena: 5, Przeczytałam, humor,
Opinia pt: "Swojskie fantasy" idealnie opisuje zarys treści książki. Humor jest dość rubaszny i styl pisania dość oryginalny, ale łatwo się w niej zatracić. Mimo, że większość testu dotyczy zakochanej pary i zakonnika Kumara oraz sytuacji z nimi związanych to książkę czyta się szybko. Jeśli zaś ktoś lubi tylko wyższą literaturę to książka ta może się nie spodobać.
Różdżka z Fershey
Marcin Hybel0
Okładka ksiązki - Różdżka z Fershey

Początek powieści przenosi nas do XI wieku, kiedy to na świecie żyły magiczne stworzenia, a magia była na porządku dziennym. Niestety rzucanie czarów...

Na zdrowie!
Marcin Hybel0
Okładka ksiązki - Na zdrowie!

Poznaj świat, w którym było tak błogo, że niektórych aż krew zalewała. Masz odwagę wziąć udział w Festiwalu na największego Wydmikufla? W...