Bajki terapeutyczne ...na dobry dzień i jeszcze lepsze jutro

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Martel
Data wydania: 2015-06-01
ISBN: 978-83-64859-75-5
Dodał/a książkę:Mamalea
Bajki terapeutyczne na dobry dzień i jeszcze lepsze jutro to efekt przemyśleń i doswiadczeń życiowych oraz zawodowych autorki. To poradnik z praktycznymi wskazówkami jak sobie poradzić między innymi z: tęsknotą za pracujacymi za granicą, rodzicami rozwodem rodziców, pokonaniem zazdrosc,i śmiercią bliskich, narodzinami rodzeństw,a pokonywaniem lęku.
Mamalea plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-10-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,

Bajki podejmują problemy, z którymi duża część dzieci, rodziców albo znajomych z otoczenia dzieci boryka się na co dzień. Mamy tu więc temat rozwodu i życia w patchworkowej rodzinie; tęsknoty za rodzicem; panowania nad emocjami; zazdrości; otyłości i zdrowego trybu życia (bardzo pochwalam pomysł, bo często otyłość u dzieci to tabu, a Autorka w dodatku nie bała się do opowiadania przemycić postaci babci zapychającej wnuczkę słodyczami); śmierci; wiary we własne siły i zdolności, a nawet konsumpcjonizmu. Bohaterami wszystkich bajek są zwierzęta, co nieco łagodzi odbiór poważnych tematów. Polecam dla dzieci między trzecim a ósmym rokiem życia.
Okładka - Bajki terapeutyczne ...na dobry dzień i jeszcze lepsze jutro Bajki terapeutyczne ...na dobry dzień i jeszcze lepsze jutro
Barbara Stańczuk
Okładka - Bajki terapeutyczne ...na dobry dzień i jeszcze lepsze jutro Niezwykłe bajki. Wyjątkowi są tuż obok
Grażyna Nowak, Izabela Michta, Malwina Kaźmierczak-Matczyńska, Marta Morawiec, Karina Morawiec, Agnieszka Sawicka, Klaudia Kierzek, Jakub Tylman
Okładka - Bajki terapeutyczne ...na dobry dzień i jeszcze lepsze jutro Zabawa w kolory
Urszula Kozłowska
Okładka - Bajki terapeutyczne ...na dobry dzień i jeszcze lepsze jutro Wiersze dla dzieci: Dom Czarownicy
Zofia Beszczyńska
Okładka - Bajki terapeutyczne ...na dobry dzień i jeszcze lepsze jutro Wiersze dla dzieci: Ciuchcia Pędziszyna
Jan Kazimierz Siwek