Bez wysiłku

Co można zrobić, gdy nie chce się żyć ani nie chce się umrzeć? Można zmienić… WSZYSTKO. Bez wysiłku to opowieść o poszukiwaniu sensu życia w świecie egzystencjalnej pustki. Historia tym bardziej niezwykła, że prawdziwa, prowadzi główną bohaterkę, Blankę, ulicami Mexico City, każąc zmierzyć się jej z obcą rzeczywistością, nieznanym językiem i brakiem pieniędzy. Bohaterka porzucając stabilne, poukładane życie młodej bizneswoman, wyrusza w nieznane, zabierając nas w podróż w poszukiwaniu głębi istnienia. Szereg zdumiewających zbiegów okoliczności pozwala jej w ciągu siedmiu lat zmienić percepcję i postrzeganie rzeczywistości. Czy szczęście naprawdę istnieje, czy jest tylko dla wybranych? A może wcale nie trzeba go tak daleko szukać? Determinacja w dążeniu do celu poprowadzi ją nie tylko na szczyt piramidy księżyca, ale pozwoli także realizować najśmielsze marzenia. To jednak nie wszystko… Czy Blanka odnajdzie w końcu to, czego tak usilnie szuka? Gdzie skończy się ta niewiarygodna historia? Czy można żyć i być szczęśliwym tak po prostu… bez żadnego wysiłku? Bez wysiłku to książka do przemyśleń i refleksji dla czytelnika w każdym wieku i w każdej sytuacji życiowej. Lekko czytająca się powieść dotyka najgłębszych warstw ludzkiego istnienia. Powierzchowna podróż Blanki do innego nieznanego kraju odsłania nam też i inną podróż – duchową, ezoteryczną i mistyczną – poszukując odpowiedzi na pytanie: „Kim jestem i dokąd zmierzam?”. Ustami szamana Don Eduarda i szamanki Doni Dulce powieść zwraca uwagę na szaleństwo tego świata, pokazując jednocześnie świat przepełniony duchowością, przyczynowością i magią tworzenia. A kto jest magikiem? Każdy. Czy tego chcemy czy nie. To my stwarzamy naszą rzeczywistość. Z każdych więzów da się uwolnić, bo życie jest nieograniczone niczym przestrzeń, która nas otacza. Wystarczy odrobina uważności, odwagi i determinacji w dążeniu do tego, co jest naszą niepodważalną istotą – nieskończony twórca tkający świadomie lub nie splot swojego życia.

Informacje dodatkowe o Bez wysiłku:

Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 2012-09-27
Kategoria: Psychologia
ISBN: 978-83-7856-032-6

Kup książkę Bez wysiłku

Bez wysiłku - opinie o książce