Podręcznik przeznaczony przede wszystkim dla studentów wydziałów przyrodniczych wyższych uczelni, ale mogą z niego również korzystać uczniowie i nauczyciele szkół średnich, a także osoby zajmujące się ochroną środowiska, szczególnie wód. Zawiera klucz do oznaczania drobnych zwierząt (bezkręgowców) oraz podstawową wiedzę z biologii i ekologii makrofauny, w tym wiadomości praktyczne często pomijane w tego typu publikacjach. Autorzy przyjęli zasadę oznaczania organizmów tylko do takiego poziomu, przy którym nie są potrzebne skomplikowane techniki preparacji, a wielkość wymaganego powiększenia nie przekracza kilku ? kilkunastu razy, co pozwala na korzystanie z klucza w pracy terenowej. Niektóre zwierzęta będą więc mogły być oznaczone według tego klucza do poziomu gatunku, inne ? tylko do podrodzaju, rodzaju, rodziny czy rzędu.

Informacje dodatkowe o Bezkręgowce słodkowodne Polski. Klucz do oznaczania oraz podstawy biologii i ekologii makrofauny:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
Data wydania: b.d
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 83-235-0192-0

Kup książkę Bezkręgowce słodkowodne Polski. Klucz do oznaczania oraz podstawy biologii i ekologii makrofauny

Bezkręgowce słodkowodne Polski. Klucz do oznaczania oraz podstawy biologii i ekologii makrofauny - opinie o książce