Okładka - Bezpieczny system w praktyce. Wyższa szkoła hackingu i testy penetracyjne

Bezpieczny system w praktyce. Wyższa szkoła hackingu i testy penetracyjne

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2015-04-10
Dodał/a książkę:helion

Obroń Twój system — zaatakuj go!

Chcesz sprawdzić, czy Twój system jest bezpieczny? Zaatakuj go! Najskuteczniej zrobisz to z wykorzystaniem testów penetracyjnych. W trakcie tych prób pentesterzy (osoby prowadzące testy penetracyjne) próbują wcielić się w rolę włamywacza i przełamać zabezpieczenia testowanego systemu. Jeżeli system się obroni, to oczywiście zda test, ale nie przestawaj być czujny! Jeżeli nie — otrzymasz szczegółowy raport ze wskazaniem, które obszary są podatne na atak oraz jak zwiększyć bezpieczeństwo Twojego systemu.

Jeżeli interesujesz się bezpieczeństwem systemów informatycznych i chciałbyś wcielić się w rolę pentestera, ta książka wprowadzi Cię w świat testów penetracyjnych. Sięgnij po nią i przekonaj się, jak przygotować środowisko do testów oraz nauki. W kolejnych rozdziałach poznasz Kali Linux (specjalną dystrybucję Linuksa), a także nauczysz się tworzyć skrypty Bash oraz Python. Gdy już poznasz podstawy, czas zabrać się za analizę pierwszego systemu. Część druga książki została poświęcona temu tematowi. Zobaczysz, jak zbierać informacje o systemie, wyszukiwać podatności na atak i luki w zabezpieczeniach oraz przechwytywać ruch sieciowy. Część trzecia książki skupia się na przeprowadzaniu ataku. Odkryjesz, jak atakować hasła, omijać programy antywirusowe, prowadzić ataki socjotechniczne, weryfikować aplikacje internetowe oraz sieci bezprzewodowe. Na sam koniec nauczysz się tworzyć exploity oraz testować bezpieczeństwo urządzeń mobilnych. Książka ta jest doskonałym źródłem informacji, które błyskawicznie wprowadzi Cię w świat testów penetracyjnych.

Dzięki tej książce:
  • poznasz elementarz pentestera
  • przygotujesz swoje środowisko pracy
  • opanujesz dystrybucję Linuksa — Kali Linux
  • nauczysz się tworzyć skrypty
  • przygotujesz się i przeprowadzisz atak na weryfikowany system informatyczny
  • pewnie wkroczysz w pasjonujący świat testów penetracyjnych

Sprawdź bezpieczeństwo Twojego systemu!