Błędne koło Reprodukcja kultury podklasy społecznej

?Zaletą niniejszego opracowania jest fakt, że Autor stara się pokazać realia życia mieszkańców zdegradowanych środowisk w kontekście zarówno teorii kultury ubóstwa, przemian zachodzących wewnątrz społeczności; jak i na tle szerszych zmian o charakterze glokalnym oraz globalnym. [...] Subiektywny oraz przeżywany aspekt przybliżenia życia społecznego, uzupełniony rzetelnym wykształceniem socjologiczno-filozoficznym, dużą wiedzą ogólną, świetną znajomością teorii [...]- wszystko to - być może nawet wbrew intencjom samego Autora nadaje opisywanym w tej pracy zdarzeniom czy faktom cech autentyczności, prawdziwości, które w relacji do problemu biedy, opisów zmagań z potrzebą przeżycia, wyżywienia rodziny czy zakupu elementarnych środków do życia -w odbiorze czytelniczym, jawi się w kategoriach, z jednej strony świetnie napisanego literackiego dramatu, który zasługiwałby na dobry film, z drugiej brutalnej, socjologicznej, obiektywnej prawdy o życiu w upodleniu, w beznadziejności, w przygnębieniu, 'nieludzkim świecie' zapomnianym przez Boga, historię oraz teraźniejszość".Z recenzji prof. zw. dr. hab. Andrzeja Olubińskiego

Informacje dodatkowe o Błędne koło Reprodukcja kultury podklasy społecznej:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika