Bliżej niż niebo

Chora miłość nie cofnie się przed niczym

Indie Brown we wczesnym dzieciństwie przeżyła uderzenie pioruna - zgodnie z oficjalną wersją wydarzeń życie dziewczynce bohatersko uratowała matka, Judy. Sęk jednak w tym, że sama Indie zapamiętała tamten incydent zupełnie inaczej. Zresztą nie tylko ten. Wygląda na to, że wszystkim trojgu dzieciom Judy co i rusz zdarzały się groźne wypadki...

Książka Greenwood to skomplikowana historia o miłości i przemocy zadawanej dzieciom przez najbliższych, opowiedziana z precyzją i intensywnością, która wprost poraża.

Informacje dodatkowe o Bliżej niż niebo:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2016-11-09

Kup książkę Bliżej niż niebo

Bliżej niż niebo - opinie o książce

do tego książka, która trochę na moim stosiku przeleżała i okazała się dość ciekawa. Powieść, która ma w sobie dużo pytań i jak dla mnie dużo można w niej dopowiedzieć. "Chora miłość nie cofnie się przed niczym".
Indie Brown ucieka od swojego dzieciństwa. Przeżyła uderzenie piorunem, a jej rodzina zmaga się codziennie z większymi i mniejszymi tragediami. Jej siostra choruje, choć wszystkie choroby ujawniają się wtedy, gdy jest przy niej matka. Czy to na pewno zbieg okoliczności? A może groźne wypadki zdarzają się zbyt często w tej rodzinie? Trójka rodzeństwa zmaga się z trudną miłością i przemocą zadawaną przez najbliższych. Czy w dorosłym życiu dadzą radę funkcjonować normalnie? Czy zapomną o przeszłości?

Pozornie szczęśliwa rodzina. Jednak w  zaciszu domowym kryje się matka, która na skutek zaburzeń psychicznych krzywdzi własne dzieci i to w taki sposób, że przez długi czas nikt tego nie zauważa.  Wywołuje u dzieci różne schorzenia, zadaje im cierpienie twierdząc, że to dla ich dobra.

Na Indie jak i jej rodzeństwo spada mnóstwo nieszczęść w postaci wypadków i chorób. A za każdym razem z problemów tych ratuje ich troskliwa matka, która w oczach innych staje się niemal bohaterką.
"Bliżej niż niebo" to wstrząsająca, ale zarazem bardzo realistyczna powieść o zaburzeniach zwanych  Zespołem Münchhausena, w którym  mimo pozornej opiekuńczości i miłości osoba chora  potrafi własnemu dziecku  zrobić z życia piekło.

Avatar użytkownika - dlb
dlb
Przeczytane:2018-12-31, Ocena: 4, Przeczytałem,
Roziskrzony świat
T. Greenwood0
Okładka ksiązki - Roziskrzony świat

Mocna, przejmująca powieść o wiecznym konflikcie między pragnieniem a powinnością W mroźny, listopadowy poranek Ben Bailey znajduje przed swoim domem...