Bobas lubi wybór

Każde dziecko może pokochać zdrowe jedzenie, jeśli tylko mu się na to pozwoli! Baby-led weaning to naturalna metoda wprowadzania pokarmów do diety malucha, która pomaga wychować dziecko uwielbiające zdrowe jedzenie, a nie fast-foody. Autorki przekonują rodziców, że dziecko potrafi jeść samodzielnie już od najwcześniejszych chwil. Rodzice stosujący baby-led weaning nie wiedzą, co to niejadek. BLW, jak w skrócie określane jest baby-led weaning, to metoda intuicyjna, bezpieczna i prosta. Odkryj, ile radości dają wspólne posiłki z dzieckiem. Koniec z prowadzeniem oddzielnej kuchni dla malucha i miksowaniem papek! Wokół BLW skupia się duża społeczność rodziców. Także w Polsce lawinowo rośnie zainteresowanie tą metodą, powstają nowe fora i strony tworzone przez rodziców, którzy odkryli, jak proste może być rozszerzanie diety. Dołącz do nich, zapewnij dziecku zdrowy start i ułatw sobie życie! „Baby-led weaning zdecydowanie ułatwia życie” The Times „Korzyści są wielkie” Independent

Informacje dodatkowe o Bobas lubi wybór:

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2010 (data przybliżona)
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-930598-1-2

Kup książkę Bobas lubi wybór

Bobas lubi wybór - opinie o książce

Avatar użytkownika - MrsBookBook
MrsBookBook
Przeczytane:2019-03-09, Ocena: 2, Przeczytałam, Mam na półce,

Chodzi tu o metodę BLW dotycząca rozszerzania diety u niemowląt. Autorki piszą dlaczego jest to lepsza metoda niż karmienie łyżeczką. Niestety trochę się na tej książce zawiodłam. Po pierwsze tym ze ramki „opowieści rodziców” czasem wstawiane są tak, że dzielą zdanie co mnie zdecydowanie rozpraszało. Po drugie niektóre porady powtarzają się wielokrotnie co jest nudne. Po trzecie niektóre rzeczy nie są wyjaśnione zbyt dokładnie, jak dla mnie. A po czwarte spodziewałam się konkretnych przykładów jak i co podać dla maluszka na początku. Nie chodzi mi o to żeby było tam ze 100 przepisów, ale chociaż kilka. Autorki sugerują by podać dziecku jedzenie pokrojone w słupki takiej wielkości by dziecko mogło wziąć do raczki i jeszcze wystawało. Co jak dla mnie jest oczywiste, ale rozumiem, że nie wszystkim. Metoda jak dla mnie wydaje się być interesująca. Mój maluszek próbuje jeść owoce tą metoda jednak niestety wszystkie uciekają ( wyślizgują) się z raczek 🙈. Jednak poradnik jak dla mnie był średnio pomocny.

Poradnik o co raz popularniejszej metodzie BLW. Metoda mnie zaciekawiła i postanowiłam bliżej jej się przyjrzeć. Jednak poradnik trochę mnie zawiódł. Brakuje mi więcej konkretów jak przygotowywać posiłki, jak pokonywać trudności. W książce jest wiele powtórzeń tego samego co jest dość nudne.

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2018-11-16, Ocena: 5, Przeczytałam, Miałam, 52 (70) książki 2018,

Poradnik dla rodziców dzieci zaczynających przygodę z pokarmami stałymi. Według autorów dzieci mogą wybierać co jeść z potraw podawanych im przez opiekunów, dzięki czemu dziecko może też decydować ile zje.
Książk napisana została prostym jezykiem, ale doskonale wyjaśnia na czym polega ta metoda. Żałuję, że w ręce wpadła mi dosyć późno, ale stosując na dziecku widzę efekty. Zabrakło i tu tylko przepisów, ale od czego jest kolejna część tej ksiażki.
Dodatkowozostała zobrazowana zdjeciami polskich dzieci jedzących metodą BLW.

Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP