Braterstwo krwi

Jeden skradziony szafir i jeden, drugi, trzeci złodziej! Dramatyczna opowieść o Francuskiej Legii Cudzoziemskiej, do której ludzie uciekają przed prawem lub przed kobietą, ale nigdy – przed śmiercią! Beau, Digby i John Geste razem z innymi gośćmi oglądali szafir zwany „Błękitna Woda”, który lady Brandon pokazała wszystkim po kolacji. Nagle zgasło światło, a kiedy znów się zapaliło – bajeczny, wspaniały klejnot zniknął. Po kilkunastu godzinach zniknęli bracia Geste. Najpierw Beau, po nim Digby, a następnie John. Każdy zostawił list, w którym przyznawał się do kradzieży szafiru. Po pewnym czasie wszyscy trzej spotykają się w szeregach Francuskiej Legii Cudzoziemskiej. Ale który z nich ma szafir? Beau? Digby? Czy John? Odpowiedź na to pytanie chce poznać, i to za wszelką cenę, ich dowódca. Pragnie zdobyć klejnot nawet za cenę życia. W swojej najbardziej znanej powieści Wren przedstawia w sposób dość ironiczny i na wpół humorystyczny wiarę w potęgę Wielkiej Brytanii, a także rozterki bohaterów rozdartych między chęcią przeżycia a koniecznością zachowaniem honoru. Po tajemniczej historii, jaka wydarzyła się w domu ich ciotki, pragną ocalić honor rodziny, a jednocześnie zaspokoić młodzieńcze marzenia o fantastycznych przygodach i pełnym wrażeń wojskowym życiu.

Informacje dodatkowe o Braterstwo krwi:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 1995-03-08
ISBN: 83-7001-849-1

Kup książkę Braterstwo krwi

Braterstwo krwi - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2019-01-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Powieść rozpoczyna opowieść majora Henriego de Beaujolais. Mężczyzna zwierza się swemu przyjacielowi, Georgeowi Lawrence'owi, jak on i jego ludzie trafili na zagadkową smierć całej załogi fortu. Oddział żołnierzy został wybity, ale tak ustawiono zabitych na murach, by wyglądali że czuwają i bronią nadal swego fortu. Jeden z zabitych trzymał w dłoni list z przyznaniem się do kradzieży wielkiego szafiru, Błękitnej Wody. W nastepnych rozdziałach akcja cofa się o kilka lat wstecz. Michael i Digby to 21 letni bliźniacy, John jest od braci młodszy o rok. Kiedy ginie rodowy klejnot, zaciągają się do Legii Cudzoziemskiej, by ocalić honor rodziny, a przy tym zaspokoić marzenia o pełnym przygód wojskkowym życiu. Michael widział przypadkiem, jak ciotka sprzedała Błękitną Wodę, by za te pieniądze uratować dzierżawców. Postanowił więc skraść kopię klejnotu, by mąż ciotki nie odkrył jej postepku. Kiedy uciekł do wojska, dwaj bracia ruszyli za nim. Żal tylko, że pobyt w Legii przezył jedynie najmłodszy z braci, John.