OPIS KSIĄŻKI:

Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 978-83-244-0184-0
Dodał/a książkę:login
Recenzja - Broniewski. Miłość, wódka, polityka
Pierwsza kompletna, oparta na materiałach źródłowych biografia Władysława Broniewskiego, ukazująca jego skomplikowane losy, fascynacje i rozczarowania polityczne, nieprzejednaną postawę polskiego patrioty, mimo pozorów uległości wobec władzy i nacisków politycznych. Wiele przytoczonych wierszy ukazuje, jak bardzo twórczość poety osadzona była w świecie osobistych doznań, przeżyć i przemyśleń, a nie była wynikiem koniunkturalnych rozgrywek. Bogaty materiał ilustracyjny.
Recenzja
ankhxxl Linia koment
Na półkach:

Lektura biografii znanych postaci czasami przypomina wizytę w ekskluzywnej cukierni. Fakty zaczerpnięte z ich życia przystrojone są lukrem emfazy, anegdoty i epizodyczne opowiastki zaś grzęzną w melasie upiększeń oraz narosłych na przestrzeni czasu legend, centralizujących się wokół danego wydarzenia. Prawdę powiedziawszy, ta przystępna dla oka ornamentyka niewiele pożytku przynosi dla umysłu i ducha, fałszując prawdziwy obraz człowieka. Jak Władysława Broniewskiego w biograficznym wizjerze obejmuje wzrokiem Mariusz Urbanek

Fretka Linia koment
Przeczytane:2015-05-15, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,wyzwanie - 52 książki w 2015,Wyzwanie - z historią w tle,
naan121 Linia koment
Przeczytane:, Na półkach: Mam,
majkanew Linia koment
Przeczytane:2013-07-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Okładka - Broniewski. Miłość, wódka, polityka Wyklęta. Poezja i miłość Mariny Cwietajewej
Anna Piwkowska
Okładka - Broniewski. Miłość, wódka, polityka Wiek ambasadora. Opowieść o życiu Edwarda Raczyńskiego
Zofia Wojtkowska
Okładka - Broniewski. Miłość, wódka, polityka Polska Ludowa