Budowa robotów dla średnio zaawansowanych. Wydanie II

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2013-04-08
Dodał/a książkę:helion

Przejdź na następny etap robotyki!

Czy chcesz zbudować robota pozbawionego zdalnego sterowania, który jest w stanie przemierzać pomieszczenia, kroczyć po linii lub walczyć z przeciwnikami? W tej książce znajdziesz dokładne instrukcje oraz zdjęcia, opisy obwodów i części - wszystko, dzięki czemu będziesz mógł bez trudu skonstruować własnego, użytecznego robota.

Książka Budowa robotów dla średnio zaawansowanych zawiera praktyczną wiedzę, którą podzielić może się wyłącznie doświadczony budowniczy robotów - wiedzę, którą początkujący może zdobyć tylko na własnych błędach. Znajdziesz tu wypróbowane algorytmy podążania za linią oraz porady na temat tego, które elementy elektroniczne warto szlifować. Dowiesz się, że dobrze umieszczony przełącznik pozwala lepiej unikać przeszkód niż para czułek. Nauczysz się również, jak zabezpieczać kondensatory przed eksplozją... Będziesz korzystać z wielu technik stosowanych przez zawodowych inżynierów robotyków - doświadczysz przy tym tych samych wyzwań i radości, gdy Twój robot "ożyje".

Książka ta jest doskonałą propozycją zarówno dla czytelników pierwszej książki Davida Cooka Budowa robotów dla początkujących, jak i dla domorosłych naukowców, którzy samodzielnie nauczyli się podstaw. Powodzenia!

W trakcie lektury:

• zastosujesz zaawansowane detektory przeszkód
  • rozwiążesz problemy z zarządzaniem energią
  • efektywnie wykorzystasz silniki
  • zbudujesz w pełni funkcjonalnego robota

Spełnij swoje marzenia o budowie robota!