Bycie miłym to przekleństwo

Książka to swoista sesja terapeutyczna, w trakcie której człowiek może nauczyć się zmierzyć z Przekleństwem Bycia Miłym. Stanowi niezbędne źródło wiedzy dla wszystkich osób mających problem z mówieniem nie.

Autorka zabiera czytelnika w podróż do poznania siebie i własnych potrzeb. Wyjaśnia przyczyny i mechanizmy zjawiska bycia miłym, nie ocenia ludzkich zachowań, lecz daje szczegółowe wskazówki, jak zrozumieć i zmienić męczące nas postępowanie - pokazuje, jak skończyć z zapominaniem o własnych potrzebach, zacząć szanować siebie i nauczyć się być miłą dla samej siebie.

Liczne przykłady prawdziwych życiowych historii oraz pełne humoru podejście autorki oraz dystans do samej siebie  pozwalają w pełni zobrazować problem i sprawiają, że staje się on bardziej zrozumiały i czytelny.

O autorce

Jacqui Marson jest dyplomowanym i certyfikowanym psychologiem. Pracowała w wielu różnych zakładach lecznictwa w Londynie, między innymi w więzieniu Holloway, w szpitalu św. Tomasza, a obecnie prowadzi praktykę prywatną w Covent Garden. Bardzo często wypowiada się jako ekspert z dziedziny psychologii w BBC, w programach telewizyjnych i radiowych. Publikuje w branżowych czasopismach poświęconych psychologii.

Informacje dodatkowe o Bycie miłym to przekleństwo:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2015-02-18
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Bycie miłym to przekleństwo

Bycie miłym to przekleństwo - opinie o książce

Avatar użytkownika - GRZADA
GRZADA
Przeczytane:2016-10-09, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki w 2016 r.,
Avatar użytkownika - anoola
anoola
Przeczytane:2016-07-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2016, Z biblioteki,
Avatar użytkownika - oktawia7
oktawia7