Cecylka Knedelek czyli książka kucharska dla dzieci

5.7
Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2015-04-16
ISBN: 978-83-7971-233-5
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Cecylka Knedelek czyli książka kucharska dla dzieci
Książka kucharska dla dzieci.

Ta wspaniała książka dla małych kucharzy opowiada o mieszkających w pomarańczowym domu przy ulicy Naleśnikowej 5 w Starym Knedelkowie: Cecylce Knedelek oraz gąsce Walerii, a także o ich przyjaciołach: pani Ludmile – miłośniczce starych książek, która piecze przepyszne ciasteczka oraz torciki, panu Alojzym – kolekcjonerze śrubek i nakrętek, potrafiącym zrobić coś z niczego i naprawić prawie wszystko, Joasi – dziewczynce umiejącej uszyć gałgankowego konika i zrobić na szydełku szalik, Antku – konstruktorze dziwnych machin, uwielbiającym zamieniać się w naukowca, Luci i Lusi – bliźniaczkach mieszkających w pokoju w paski, lubiących gotować przepyszne pomidorówki: zimową i letnią, oraz kotce Bazylii i psie Tymianku.

W książce znajduje się prawie 100 opowiastek i ponad 130 bajkowo opisanych przepisów na pyszne potrawy. Jeśli chcesz wyruszyć z nami w przepyszną, bajkową podróż do krainy smaków, zapachów i kolorów, koniecznie przeczytaj tę książkę!
Recenzja
szczepanik Linia koment
Na półkach:

Joanna Krzyżanek – Cecylka Knedelek, czyli Książka Kucharska dla dzieci

Zostać mistrzem kuchni

Dla chcącego nie ma nic trudnego – Cecylka Knedelek postanowiła stworzyć książkę kucharską. Przez trzy tygodnie siedziała skupiona nad pracą, przekąszając smakołyki podawane jej przez przyjaciółkę, gąskę Walerię. Wytrwale spisywała zapamiętane przepisy, historyjki z życia wzięte oraz inne ciekawostki, które w takiej publikacji powinny się znaleźć

jeke5 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Często z moimi dziećmi razem przygotowujemy posiłki. Spędzamy razem czas, a do tego chłopcy uczą się gotować i piec ciasta. Niezwykle przydatna jest przy tym książka pt. "Cecylka Knedelek czyli książka kucharska dla dzieci" autorstwa Joanny Krzyżanek.
Nie jest to zwykła książka kucharska, gdyż oprócz stu trzydziestu przepisów na różnorodne dania zawiera również ponad sto opowiadań, których bohaterkami są Cecylka Knedelek- dziewczynka o niebieskich oczach, ,,pomidorowych,, włosach uczesanych w kitki lub kucyki, która lubi nosić sukienki i uwielbia jeść miodowe placuszki z rodzynkami oraz jej gąska Waleria, a także mieszkańcy Starego Knedelkowa: Pani Ludmiła, która piecze doskonałe torciki, Pan Alojzy-,,złota rączka", który ze starej pralki ,,Frani,, potrafi zrobić maszynę do produkcji lasanii, Antek wykonujący skomplikowane eksperymenty, Joasia szyjąca lalki z gałganków, bliźniaczki Lusia i Lucia oraz pies Tymianek i kotka Bazylia.
Dzieci zanim przystąpią do przygotowywania potraw poznają warzywa i owoce, uczą się przestrzegania higieny w kuchni i zasad gotowania, smażenia, pieczenia, kiszenia itp. Dowiadują się np. dlaczego należy myć jajka pod bieżącą wodą, dlaczego świeżych ziół dodaje się do potrawy mniej niż suszonych, jak przygotowuje się sos, zupę czy konserwuje warzywa i owoce na zimę. Wszystko opisane jest przystępnym dla dziecka językiem i zilustrowane.
Gdy mały kucharz pozna zasady obowiązujące w kuchni może rozpocząć swoją kulinarną podróż i przygotować kolorowe potrawy o fantazyjnych nazwach; bezowe owieczki czyli chmurki na talerzyku, kluseczki z deseczki, brzoskwiniowe słoneczniki, nadziewane pomidory czyli czerwone kapelusze, jeżynowe ptasie mleczko, różową piankę czy piegowate babeczki. Smacznych potraw jest naprawdę dużo, podzielone są kolorystycznie i wszystkie zaprezentowane na zdjęciach.
Przepisy są o różnym stopniu trudności, przy niektórych oznaczonych rękawicami kuchennymi i wykrzyknikiem potrzebna jest pomoc dorosłego.
Książka jest przepięknie wydana w dużym formacie z twardymi okładkami, z kolorowymi ilustracjami, zdjęciami na bardzo dobrym jakościowo papierze.
Moje dzieci są książką kucharską zachwycone. Wieczorem czytamy wspólnie jedno opowiadanie, a drugiego dnia kupujemy potrzebne produkty i przygotowujemy wybrane przez nie danie.
Polecam książkę wszystkim rodzicom, którzy pragną nauczyć swoje dzieci samodzielnego przygotowywania zdrowych i smacznych posiłków.
bemeraude Linia koment
Przeczytane:2016-08-16, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016 ,