Chłopcy z ulic miasta

Lwów w latach trzydziestych. Działalność świetlicy, do której uczęszczali chłopcy gazeciarze i inne dzieci z nizin społecznych. Wielka wartość przyjaźni. Chłopcy z ulic Lwowa, znalazłszy życzliwych i przyjaznych ludzi w miejskiej świetlicy, powoli odnajdują swe utracone dzieciństwo. Odzyskują wiarę w sens życia, w którym jest również miejsce na wielkie uczucia i wzniosłe ideały.

Informacje dodatkowe o Chłopcy z ulic miasta:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 1986 (data przybliżona)
Kategoria: Dla młodzieży

Kup książkę Chłopcy z ulic miasta

Chłopcy z ulic miasta - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2014-08-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, WYZWANIE 2014-52 książki,
Tytułowi chłopcy to w większosci gazeciarze, pracujący na ulicach Lwowa. Przychodzą oni regularnie do świetlicy, aby wypić cieplą herbatę, ogrzać się, posłuchac mądrego wykładu lub bajki, po prostu by poczuć sienormalnymi dziecmi. Pewnego dnia zjawia się w ich świetlicy 12-letni drobny cygan, chłopiec ze swoim jedynym skarbem, skrzypcami, którego nie poznajemy z imienia. Chłopcy lubią go i tolerują póki nie poczuje się im równy i nie upomni sie o swoje prawo do zabawy. Kiedy podczas bójki skrzypce zostają strzaskane, cygan wybiega ze świetlicy i nie można go odnaleźć. Przez wiele dni chlopcy czekają na jego powrót, chca go przeprosić i odkupić mu skrzypce. Ale jak mówi jeden z opiekunów świetlicy: "Widzicie moi chłopcy, najgorsze w życiu jest to, że krzywdy nie można naprawić prawie nigdy." Na szczęście w końcu ktoś odnajduje cygana i przyprowadza go do świetlicy i chłopcy dostają swoją szansę.