Okładka książki - Cicha władza mikrobów

Cicha władza mikrobów

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: elibri

Jak i dlaczego drobnoustroje w ciele człowieka wpływają na zdrowie i szczęście

W człowieku jest tylko 10% człowieka. Na każdą z komórek ludzkiego ciała przypada dziewięć uzurpatorskich obcych komórek, nie składamy się więc tylko z mięśni i kości, ale także z bakterii i grzybów. Jesteśmy chodzącymi koloniami drobnoustrojów!

Do niedawna uważano, że te mikroby prawie nie mają znaczenia, ale odkrycia naukowe dowodzą, że one tak naprawdę zarządzają naszymi organizmami, a bycie zdrowym człowiekiem jest bez nich niemożliwe.

W swej odkrywczej, przełomowej książce brytyjska biolog Alanna Collen omawia najnowsze badania naukowe, ukazując, jak drobnoustroje zasiedlające ciało człowieka wpływają na wagę, układ odpornościowy, zdrowie psychiczne, a nawet życiowe wybory! Twierdzi, że wiele współczesnych chorób, i to nie tylko schorzeń jelit, ma źródła w tym, że nie potrafimy pielęgnować najbardziej podstawowej i trwałej relacji, tej, która łączy nas z osobistą kolonią mikrobów. Dobra wiadomość jest taka, że w przeciwieństwie do komórek ludzkich, możemy modyfikować żyjące w nas mikroby.

Cicha władza mikrobów
Alanna Collen0
Okładka ksiązki - Cicha władza mikrobów

Jak i dlaczego drobnoustroje w ciele człowieka wpływają na zdrowie i szczęście W człowieku jest tylko 10% człowieka. Na każdą z komórek ludzkiego ciała...

Top 5 książek
Harda